„Твоја“ партија

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Види првен проба да го продадеш филмот дека многу време лапал пари од СЈО, откако ти докажав дека не е така сега алудираш на величење на Катица што исто така воопшто не е точно. Ако некогаш застанувал на страна на СЈО како институција тоа е сосема друго, многу застанаа зад таа идеја која мислеа дека ќе донесе конечно правда во Македонија а криминалците ќе завршат во затвор. Ама благодарение на договор од главниве политички партии и таму лупнаа тројански коњ

Твое право е за кого ќе гласаш, за мене гласањето за големиве партии не е повеќе опција а сепак сакам да гласам за некого да има шанса за промена. Ако гласам за Твоја или Левица ќе гласам заради идеите и целите што сакаат да ги постигнат, а не зошто Тортевски или Апасиев биле лидери на партиитеПа од нивните евентуални пратеници (?) може ќе зависи кој ќе формира влада, нормално дека нема пред време да си ги уништуваат шансите за коалиција.
Како ме откри дека го сменив ставот коа ме фати у тесно, свака част :)

Торте дур лапал пари од СЈО, сегде по дебати збореше како СЈО беа најдобри, пример како треба да биде обвинителство итн итн, а кога секнаа парите од СЈО и кога го уапсија катето почна да збори „абе ја од почеток знаев дека она нема капацитет, ама ќутев за поголемо добро“. Кое поголемо добро бе, моите пари у џеб шо ги стави ?
И да го гласам него ? Не фала :)
Ако тебе ти е сосема океј дур примаш пари да одиш по милион дебати и да кажуваш како катето е човек на место, а коа ќе секнат парите и коа ќе го уапсат катето да викаш „абе дечки, ја уствари уште од почетокот ја прочитав ката и знаев дека не е the right person for the job, ама ќутев“, тогаш неам ја шо друго да кажам :)
Она кога мислиш дека си Дон Кихот и се бориш со ветерници, а во суштина испаѓаш Росинанте :D

Јас не сум некој партиски послушник, па сеа ќе се тепам овде за Торте, и од петни жили ќе го бранам. Едноставно на овие избори кога и да се одржат, изборот ми е меѓу неизлегување и гласање за некој како Левица или Твоја.

И толку, во врска со тоа како ти си ја замислуваш дискусијава.
Друже, коа ќе ти биде досадно и коа нема да имаш шо да правиш, кажи ми, ќе идеме на пиво, да те воведам во тајните на партиските послушници :)
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Друже, коа ќе ти биде досадно и коа нема да имаш шо да правиш, кажи ми, ќе идеме на пиво, да те воведам во тајните на партиските послушници
Што не кажеш дека имаме работа со партиски масон...
 
M

Macedon1um

Гостин
Одличен им е ставот кон Заев како и другиве принципи што ги имаат, ама ова со 9 министерства не сум сигурен дали би функционирало во Македонија.

Сакаат да изиграваме Швајцарија на Балканот :) а далеку сме од нив во секој аспект..
 
M

Macedon1um

Гостин
Твоја партија доставиле листи само за 1,2 и 5ката :facepalm: :tapp:
4,3 и 6та изборна единица не се битни, одма глупости прават уште во старт
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.324
Поени од реакции
18.185
Бравос најпосле после долги години Ѓорѓе Марјановиќ на пратеничка листа.

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Kakvi stasaa da pravat partija, mi paga krivo zosto stvarno ne se napravi kajgana partija...
А овие од 1991ва шо правеа партии се замерак. Ти Дарлинг во кој левел у сну сна живееш?
Кој и да направе некаква партија и шо да праве ако хипотетички биде на власт неможе да биде полош од оваа багра во владее од 1991ва.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.140
Поени од реакции
85.468
Ова твитер профилов на партијава, милијарда посто го води Најчевска :icon_lol:
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.532
Поени од реакции
28.949
А овие од 1991ва шо правеа партии се замерак. Ти Дарлинг во кој левел у сну сна живееш?
Кој и да направе некаква партија и шо да праве ако хипотетички биде на власт неможе да биде полош од оваа багра во владее од 1991ва.
Ne se luti, tvoe pravo e da glasas za Najcevska, nikoj ne ti go zema.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Ne se luti, tvoe pravo e da glasas za Najcevska, nikoj ne ti go zema.
Даалинг. Ни очито не емуше да читаш измеџу редова шта пјесник жели да каже! Иначе колку за инфо, јас никогаш несум и нема да гласам. Фала пријатно, среќен 8ми март (задоцнето) и среќни коронарни празници. :smirce: :smirce:
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.857
Ај Здраво живо,

Поддржувам идеја за трета политичка опција кај нас, меѓутоа тешко остварливо да истата е автентична како таква затоа што има премногу влијание на странски разузнавачки служби во МКД, особено на соседните земји, конкретно во случајов сеуште најмоќната на Балканот.

Не бива од нас ништо до пред некоја година беше песимизам, дефетизам сеа е реализам.

Ниту Твоја ниту Левица се автентични и да речам независни политички опции, меѓутоа ако веќе некој решил да излезе и гласа подобро да им даде глас на овие две него на добро познатите мафијашки здруженија.

Јбга, мислам дека реалноста е таа...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
Ај Здраво живо,

Поддржувам идеја за трета политичка опција кај нас, меѓутоа тешко остварливо да истата е автентична како таква затоа што има премногу влијание на странски разузнавачки служби во МКД, особено на соседните земји, конкретно во случајов сеуште најмоќната на Балканот.

Не бива од нас ништо до пред некоја година беше песимизам, дефетизам сеа е реализам.

Ниту Твоја ниту Левица се автентични и да речам независни политички опции, меѓутоа ако веќе некој решил да излезе и гласа подобро да им даде глас на овие две него на добро познатите мафијашки здруженија.

Јбга, мислам дека реалноста е таа...
Или ќе бидат државни или на олигарсите или странски, но јасно е дека без пари и реклама нема гласови. Искрено гледајќи дека на премиерот му наредуваат како на мало дете што може, а што не, не гледам скандал во тоа дека новите партии се финансирани од странство. Не дека не ми пречи, но не сметам дека од старт би биле помалку поволна опција заради тоа, со оглед на тоа дека 100% од партиите се командувани.
Инаку научна фантастика е да влезе било кој од ,,Левица" и ,,Твоја" со оглед на Донтовиот систем. Евентуално во скопската, каде луѓето помалку бркаат работно место преку партија. Во другите единици да собереш 10К гласови е тешко, со оглед на тоа дека гласачите се или СДС или ДПНЕ.
 
M

Macedon1um

Гостин
Или ќе бидат државни или на олигарсите или странски, но јасно е дека без пари и реклама нема гласови. Искрено гледајќи дека на премиерот му наредуваат како на мало дете што може, а што не, не гледам скандал во тоа дека новите партии се финансирани од странство. Не дека не ми пречи, но не сметам дека од старт би биле помалку поволна опција заради тоа, со оглед на тоа дека 100% од партиите се командувани.
Инаку научна фантастика е да влезе било кој од ,,Левица" и ,,Твоја" со оглед на Донтовиот систем. Евентуално во скопската, каде луѓето помалку бркаат работно место преку партија. Во другите единици да собереш 10К гласови е тешко, со оглед на тоа дека гласачите се или СДС или ДПНЕ.
И во 5ката мислам имаат шанси да освојат пратеник, Охрид/Струга се доста гласачи а тука се и секогаш непредвидливите Битолчани
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
И во 5ката мислам имаат шанси да освојат пратеник, Охрид/Струга се доста гласачи а тука се и секогаш непредвидливите Битолчани
5-ката се пола албанци/муслимани нема шанси тука да земат пратеник
 

Kajgana Shop

На врв Bottom