„Син кит“ - опасна игра која одзема детски животи

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.044
Поени од реакции
19.642
Не дај боже кај нас да се прошири играва, ако почнат македонци да ја играат, без разлика на возраста, мислам дека бројот на жители во државава ќе падне под 500 000.

Инаку, супер е играта. Ако тебе Каталино ти речам "оди убиј се", и ти се самоубиеш, не сум ти јас крив што си глупа ко саксија. :toe:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Логички видео игри = ДА!
Видео игри со насилство = НИКОГАШ!
Никогаш не вели НИКОГАШ.
Искрено и кај мене се појави заинтересираност да зирнам што игра е, па замисли дури и страф ме фати..:) радозналоста е опасна работа:)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Не е убаво така, исто и креаторот на играва, некој си 21 годишен русин го вели тоа..."биолошки отпад"така ги вика децата кои се лабилни адолесценти најлесни за манипулирање.
Само едно не ми е јасно во цела оваа приказна а тоа е дека играва треба да се игра секој ден во 04часот наутро, па зарем родителите не приметуваат дека секој ден децава им се будат рано и висат на компјутер!?
Како можат да приметат нешто што се нема сменето? Денес чекаат да изгрее сонце па да си легнат да спијат, и кога ќе се навинкат родителите на тоа, нема да имаат сомнителност, ќе им биде секојдневие да гледаат како децата им дремат до 5 сабајле на компјутер.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Не дај боже кај нас да се прошири играва, ако почнат македонци да ја играат, без разлика на возраста, мислам дека бројот на жители во државава ќе падне под 500 000.

Инаку, супер е играта. Ако тебе Каталино ти речам "оди убиј се", и ти се самоубиеш, не сум ти јас крив што си глупа ко саксија. :toe:
Во право си кога би те послушала:pos:ама јас во саксии садам цвеќе и многу ми се убави а незнам какви ти глупи саксии имаш видено:P[DOUBLEPOST=1495741574][/DOUBLEPOST]
Како можат да приметат нешто што се нема сменето? Денес чекаат да изгрее сонце па да си легнат да спијат, и кога ќе се навинкат родителите на тоа, нема да имаат сомнителност, ќе им биде секојдневие да гледаат како децата им дремат до 5 сабајле на компјутер.
Па и ти си во право донекаде, кикс на родителите е тоа:)
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Ја знаете играта Плави Китиќ?
Имате задача за 50 дена да научите 50 песни од Миле Китиќ, ако не ги научите доаѓа Миле и ве убива... :pos::pos::pos:
 
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
Никогаш не вели НИКОГАШ.
Искрено и кај мене се појави заинтересираност да зирнам што игра е, па замисли дури и страф ме фати..:) радозналоста е опасна работа:)
Да така е, но кога би знаел дека нешто е опасно и има психопатна содржина ни би го отворил. Еве пример: кога почнува пролета почнува и бербата на печурки, еве кај нас има премногу Волци, не се осамени туку во глутница 8-10. Па ако сака и тартуфи нека има јас сам не би се нафатил да одам таму кога би знаел дека таму демнее некоја опасност по мојот живот...! Ниту една цена не вреди колку сопствениот живот.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
будалаштини имало од секогаш... но за ова играва мислам жолтиот печат кај нас сега навалува со бомбастика...имало =ртви во Русија, но прашање од што ?
А што се однесува за самоубиствени сектиимаше и кај нас пред 20-на години, се фрлаа од недовршени висококатници... мислам се викаше Сина Птица ... тогаш имаше вистински жртви, сега има само галама од жолти медиуми за да уќарат нешто...
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2016
Мислења
475
Поени од реакции
732
ќе те направат насилен овие со насилствово? затоа не се за играње?
За играње се да,АМА не да забегуваш многу на кантер дека си специјалец или на некоја друга игра сакајќи да скокнеш или нешто слично и на крај да се најдеш доле на земја со скршеници... Јас си го кажав моето мислење, исто така деца што играат прекумерно цсго или слични игри извршуваат убиства или ранувања на свои врсници или родители како што беше случајот во Бразил ли незнам каде беше точно во главно оваа година.Не зборувам за деца со 13+. Значи овој поглед е мој спрема игрите со наслилство, ни би сакал никогаш да ги играм и нема нешто посебно во нив туку само тупење мозок и пукање... Можеби ти ги сакаш овие игри не ме сваќај сериозно дека јас можам некому да му забранам, тој си има свој живот и што сака ке си прави јас си имам мој живот. Ништо лично само си го кажувам мислењто за тие игри.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom