„Сведмилк“ продаден за едно евро!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
„Сведмилк“ продаден за едно евро, сточарите се уште без пари, бла бла бла

Иако жалосно е да не им го платат трудот ама тоа не е тама на разговор туку саркастичноста можам да ја наречам во фактот:
„Сведмилк“ е продадена на „Феникс-енерџи“ за само едно евро, толку пари се платени за пренос на акциите на име на „Феникс“.
Е ај да те видам биди умен сеа:toe:
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Во Англија, Ровер беше продаден на BMW за 1 евро.

Затоа кај нас новинарството е гомно, не вреди 5 пари.
Фирмата Сведмилк должи пари.
Тој што ја купува ја купува со се долговите и обврските кои произлегуваат од нив.
Значи, ако Сведмилк има долг од 25 милиони евра тогаш Феникс-Енерџи ја купил за 25 милиони и 1 евро.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
„Сведмилк“ продаден за едно евро, сточарите се уште без пари, бла бла бла

Иако жалосно е да не им го платат трудот ама тоа не е тама на разговор туку саркастичноста можам да ја наречам во фактот:
„Сведмилк“ е продадена на „Феникс-енерџи“ за само едно евро, толку пари се платени за пренос на акциите на име на „Феникс“.
Е ај да те видам биди умен сеа:toe:
Што има да се биде умен,сега овие ќе го продадат за 2 евра до изборите,а потоа не е ни битно нели?Битно е кој ги “молзи“ млекарите и по некоја млекарка.:pos2::pos2::pos2:
 

Igorcemk

Cogito ergo sum
Член од
17 јануари 2008
Мислења
12.024
Поени од реакции
16.010
Во Англија, Ровер беше продаден на BMW за 1 евро.

Затоа кај нас новинарството е гомно, не вреди 5 пари.
Фирмата Сведмилк должи пари.
Тој што ја купува ја купува со се долговите и обврските кои произлегуваат од нив.
Значи, ако Сведмилк има долг од 25 милиони евра тогаш Феникс-Енерџи ја купил за 25 милиони и 1 евро.
Точно. Но има луѓе кој само го читаат насловот без размислувајне. Добро е што има нов сопственик и да се надеваме дека парите ќе бидат исплатени.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Во Англија, Ровер беше продаден на BMW за 1 евро.

Затоа кај нас новинарството е гомно, не вреди 5 пари.
Фирмата Сведмилк должи пари.
Тој што ја купува ја купува со се долговите и обврските кои произлегуваат од нив.
Значи, ако Сведмилк има долг од 25 милиони евра тогаш Феникс-Енерџи ја купил за 25 милиони и 1 евро.
Не се 25 милиони туку се 37 милиони евра долг.Најсмешно од се е тоа што никој не прашува кон кого е Шведмилк толку многу должна?:pos2:

Точно. Но има луѓе кој само го читаат насловот без размислувајне. Добро е што има нов сопственик и да се надеваме дека парите ќе бидат исплатени.
Џабе им е,читале или не читале работите се познати однапред.
 

delboy

кршач на огледала
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.358
Поени од реакции
24
Не се 25 милиони туку се 37 милиони евра долг.Најсмешно од се е тоа што никој не прашува кон кого е Шведмилк толку многу должна?:pos2:Џабе им е,читале или не читале работите се познати однапред.

А као никој незнае на кого му е должен шведмилк( освен на млекарите)........ :tv:
Само што би рекле кумановци си седу и си ќуту
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
А као никој незнае на кого му е должен шведмилк( освен на млекарите)........ :tv:
Само што би рекле кумановци си седу и си ќуту
Знаат бе,како не знаат само им е срам да кажат.:pos2:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.476
Поени од реакции
208
„Сведмилк“ продаден за едно евро, сточарите се уште без пари, бла бла бла

Иако жалосно е да не им го платат трудот ама тоа не е тама на разговор туку саркастичноста можам да ја наречам во фактот:
„Сведмилк“ е продадена на „Феникс-енерџи“ за само едно евро, толку пари се платени за пренос на акциите на име на „Феникс“.
Е ај да те видам биди умен сеа:toe:
Некој факт за ова информацијава од кај си ја нашол.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
Бато не евро... без пари да ти ја дадат со толкав долг нема да знаеш што да и правиш.

А тоа кон кого е, и како направен долгот е друго прашање.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Бато не евро... без пари да ти ја дадат со толкав долг нема да знаеш што да и правиш.

А тоа кон кого е, и како направен долгот е друго прашање.
Па се знае бе кон Моше,кон кого друг,уствари сега и во иднина сите долгови ќе бидат кон Моше.:pos2::pos2::pos2:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.697
Знаат бе,како не знаат само им е срам да кажат.:pos2:
Знам дека оној лимунадџијата Зоре со некои бугари бил "инвеститор", пред да продаде..... а целата ујдурма ја смислил оној арапинот или што е...кој одамна МОЛЗЕ пари во Македонија...од кај сега овие евреиве баш е интересно.... АБЦ..??? ти си обично информисан, а и пленот не е мал...барем 20 милиончиња...:)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
277
„Сведмилк“ продаден за едно евро, сточарите се уште без пари, бла бла бла

Иако жалосно е да не им го платат трудот ама тоа не е тама на разговор туку саркастичноста можам да ја наречам во фактот:
„Сведмилк“ е продадена на „Феникс-енерџи“ за само едно евро, толку пари се платени за пренос на акциите на име на „Феникс“.
Е ај да те видам биди умен сеа:toe:
Добро е што дале и едно евро на тие што ја продаваат. Белким останатите ќе завршат кај сточарите домаќински.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom