„Пајканска“?

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Хехехе... 1300/1500 како го прави тоа што новиве деца го знаат како дрифт... па Лада се живо од 2101 до 2107... со посебен акцент на 2103 и 2106... за стари бембари и сл. со заден погон и да не правам муабет...
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Еве ви пример...како тоа америчките "милицајци" добро го навежбале:

 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Ја изваде сајлата од рачната татко му на Фордот, и завршивме со цајканските јас и другар ми. Инаку беше нагло лево и нагло десно па нагло на рачна :icon_lol:.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Инаку до сега најмногу лудории сум правел со Лада Нива... Колку е лесно да ја занесиш задницата на малку снег, а и под рачна ја имам вртено на празен паркинг, онака за ташак и забава... + имаш 4х4 погон, и да сакаш неможиш да заглавиш на паркинг. Исто така Ескордот доста добро се вртеше под рачна, експериментирав на влажно време башка гумите назад ми беа за менување... некако шубе ми е да експериментирам на суво, мада да имам пар гуми за фрлање, би пробал.

п.с. можеби нешто со мерцедесот ќе снимам... сабајле на влажното убо шеташе задницата :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Лошо смрди од гумите, Џиш...
чекам да падни снегче малце... и паркингот пред спортската сала стално во 1 сато навечер е замрзнат. Таман за егзибиции праење :) Ем нема да смрди, ем нема коли. Ако неможи со мерцедесо, со аудито ќе можи...
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Дефинитивно... Луди Макс, кој го има гледано, знае :)

Пред да имаат фичо, имаа фиат 1300 како милициско возило... тек потоа се префрлија на 101. Лада (освен Нива), никогаш се нема појавено како возило на милицијата во СФРЈ. Во тоа време во Македонија (60-тите и 70-тите) колите по градовите се броеа на прсти, па немаше потреба милицијата некој да го брка во стилот на американските филмови.
Да, на лади нива мислев... инаку имав чичко кој работеше во милицијата во селото од каде што потекнува татко ми. Кога бев мал често одев кај баба ми и чичко ми па бидеќи скоро секојдневно идеа да го земат од дома за на работа сум се пентарел по тоа плаво бело фичо... атракција е милициското фичо верувајте ми :D :D :D btw зборам за крај на 80-ти почеток на 90-ти... фичовците беа исфрлени во градовите ама по селата ги имаше :D
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Нема прекидач за да го исклучиш?
Не сум чепкал по компјутерот.Треба да проверам во drivetrain&chassis,спорт да му ставам да видам како ќе реагира
--- надополнето: Nov 24, 2011 10:41 PM ---
чекам да падни снегче малце... и паркингот пред спортската сала стално во 1 сато навечер е замрзнат. Таман за егзибиции праење :) Ем нема да смрди, ем нема коли. Ако неможи со мерцедесо, со аудито ќе можи...
Може,може со мерцедесот заден погон е.Малце поголема гас и да видиш како се дрифта,а со аудито преден погон крената рачна гас до крај и се прави на ауди знакчето
--- надополнето: Nov 24, 2011 10:44 PM ---
Лошо смрди од гумите, Џиш...
Убаво затворени прозори и нема лоша миризба,може само маглата да ти попречи
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
1.424
Поени од реакции
789
Пајканска или цајканска правевме како мали со точак ќе се залетаме и стискам задња и урнебес, како сум ги фаќал кривините тоа е чудо:pos:многу филмови гледање тоа е...:D
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Не сум чепкал по компјутерот.Треба да проверам во drivetrain&chassis,спорт да му ставам да видам како ќе реагира
Абе треба да има ESP дугме на таблата некаде... ако веќе го има како такво, и да можиш рачно да го исклучиш. Ако нема, јебига, си требало тројка да купиш, две имаше брачет ми, и двете имаа :) па праевме чешити. Инаку тројка со 2.5 TDS со 150 кс, без ESP = самоубиство. На вклучување на турбото (нормално додавање гас), чадат гумите со 1-ва и втора, толку да е лесно назад... Побрз старт некаде, нема шанса.

Може,може со мерцедесот заден погон е.Малце поголема гас и да видиш како се дрифта,а со аудито преден погон крената рачна гас до крај и се прави на ауди знакчето
Аудито е кватро, има погон на сите 4, и до сега имам пробвано, пробвано... никако нејќи појќе од 5 цм трага да остај на асвалт/земја сеедно. На снег, нема кај да мрда :)
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
35
Поени од реакции
17
Opel Calibra 2.0 :D Е таа кола плаче за дрифтање или „пајканска“ на големиот паркинг простор кој се наоѓа кај мене пред зграда.Испробано од моја страна, колата не се држи.После 3-4 круга неможеш ни волан да исправиш ни ништо додека да не застанеш во место па да тргнеш.
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Шлајфка го викавме ова ко мали лелеле по цел ден сме голтале прашина.И од точак имам летнато :tapp:
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Шлајфка го викавме ова ко мали лелеле по цел ден сме голтале прашина.И од точак имам летнато :tapp:
Е тоа како деца сите сме правеле. Еден од маало заврши во ограда... xD

Следново видео е интересно:


Знам дека Џиш ќе ме брише,ама имам јас со точак направено 360 степени круг,и незнам само кој сили ме држеа да не паднам од точакот.
Вака од прилика би изгледало:

Иначе во овој филмов имаше добри моменти. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom