„Каде се движи Република Македонија“ - Бугарска тркалезна маса

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Па доколкото знам немат ништо роднинско. Наjмалце фамилиите им ке беха едни и исти.
Тоj е поврзан со темата,заштото е заменик член на комисиjaта ЕУ-РМ во европскиот парламент.
--- надополнето: 22 јуни 2012 во 21:52 ---
Ова е Бугарски или Македонски форум? Биди среќен што имаш право и да коментираш.
Просто сум против двоjните аршили, заштото колкот крака имаш ти, толкова имам и jaс ;)
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.182
Поени од реакции
17.993
БУГАРИЈА ДАДЕ ЖОЛТ КАРТОН ЗА МАКЕДОНИЈА, НИ ПОДГОТВУВА И ЦРВЕН



Младите секое утро си зборуваат во огледало - јас сум Македонец, ја мразам Бугарија“, истакна академик Марков.

http://kapital.com.mk/mk/makedonija/85598/bugarija_dade_zholt_karton_za_makedonija,_ni_podgotvuva_i_crven.aspx
Свакога дана у сваком погледу све више напредујем...
Свакога дана у сваком погледу све више напредујем...
Свакога дана у сваком погледу све више напредујем...

http://youtu.be/6peNBE6kGdM?t=49s
 

Славјански

Антички Словен
Член од
2 мај 2008
Мислења
5.644
Поени од реакции
1.346
Интересна сорта, која нема одговор на едноставни прашања.

Каде е културата и цивилизацијата на Болгарите од точката А, од каде дојдоа со ордите на Крум и Аспарух.
Се срамат, ќутат како дунди, им паѓа целата историја, се им паѓа, ќе треба да си признат дека некој од запад ги заебал, само да го разделат ткивото на народот на Балканот кој битисува со милениуми.

(Се молат Болгарите да не одговараат на овој пост ако немаат намера да ја покажат културата и цивилизацијата на Болгарите од таа страна на црното море)
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
(Се молат Болгарите да не одговараат на овој пост ако немаат намера да ја покажат културата и цивилизацијата на Болгарите од таа страна на црното море)
Гледам во последно време се молиш да не пишем. Зошто бре Славjански? Не сакаш ли да видиш друго мисленjе, посебно од твоето? Од што те е страх?
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
Просто сум против двоjните аршили, заштото колкот крака имаш ти, толкова имам и jaс ;)
Нема двојни аршини само европски стандарди. Како се однесувате вие со нас така и ние со вас. Реципроцитет се вика тоа.
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Бугарскиот народ не го мразам . Ни пред огледало ни во било каква друга ситуација.
Ако сакате верувајте ако сакате не верувајте ....


@ ....‘‘Покрај тоа, и единственот обид за отворање книжарница во Скопје во која ќе се продава литература на бугарски јазик пропаднал по само една година.‘‘


Јас немам прочитано од бугарската литература .
Јас немам гледано ниту еден бугарски игран филм иако филмска уметност многу ценам .
Кога одам по пиво , ‘Каменица‘ не ја земам во предвид..... итн ...итн..

Тоа е така поради ваквите тркалезни маси .
 
Член од
9 март 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
219
Јас немам прочитано од бугарската литература .
Јас немам гледано ниту еден бугарски игран филм иако филмска уметност многу ценам .
Тоа не е за фаленjе.
Види барем таа тема:
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-филмови.58775/

Кога одам по пиво , ‘Каменица‘ не ја земам во предвид..... итн ...итн...
Не ти и треба. Но не зоштото е бугарско, а зоштото не е наjдоброто од Бугариjа ;)
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Сите учесници на „дебатава“ во Софија ги поздрави Георги Димитров (патувал човекот низ времето, тоа ти е)....

Значи комплекс до комплекс, лага до лага, завиени во квази - интелектуална, облечени во политички коректна униформа.....

Што се однесува до мене, можат слободно да млатат слама до утре сабајле, додека јас не ги признавам за припадници на бугарската нација, ами на шопското племе.... шо ми можат бе, како тргнала работава, секој има право секому да му оспорува нешто - еве јас за овие ликови ќе го одберам ова... :)
 
Член од
8 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Македонија е една голема лудница психиатрија , на болни от шизофренија хора.
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Македонија е една голема лудница психиатрија , на болни от шизофренија хора.
Сонувај си ти романтични соништа за Македонија, нема потреба од вакви тешки квалификации... после само немој да се прашуваш зошто Македонците се „алергични“ на бугарска пропаганда - одговорот лежи токму во твојава претходна објава....
 

Joakim

Skopjanecot
Член од
17 јули 2008
Мислења
534
Поени од реакции
71
Тоа не е за фаленjе.
Види барем таа тема:
http://forum.kajgana.com/threads/Бугарски-филмови.58775/


Не ти и треба. Но не зоштото е бугарско, а зоштото не е наjдоброто од Бугариjа ;)
Тоа не е поентата .
Вашите неможат да се изначудат зошто на пример книжарницата по година дена се затворила или никој не купувал ваши весници ....

И за филмовите пак не си разбрал , причината зошто не сум ги гледал не е во тоа дека не сум знаел каде да ги барам .....:rolleyes:
Заборавив само да спомнам дека истото важи и за грчките .
А на пример од руска продукција имам скоро се гледано ....
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Македонија е една голема лудница психиатрија , на болни от шизофренија хора.
Баниран од тема, а ќе биде наскоро и од форум.
Ваков муабет дома да си тераш, тука ќе ги почитуваш правилата и Македонците.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Арно викаше дедо ми.. оној партизанот....
,,Бугар е само за тепање и ебење“... и потоа додаваше.... „јас ги тепав (со митралезот) а кога ќе дојдеше ред да ги ебам... веќе беа мртви“:D
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.551
Македонија е една голема лудница психиатрија , на болни от шизофренија хора.
Не ние сме само приемно одделение, одделението со пациенти си е кај вас.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Вие бугариве сакаат :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom