„Бугари су ушли у Софију“ - тема за бугарски memes

Член од
7 септември 2016
Мислења
20.748
Поени од реакции
36.427
Ф

Флеш

Гостин
Bratleto go zivee zivotot - "Nema znacenie" :pos:

Изкараш,бачкаш ..... Смешно ми е како уште викаат дека со бугарскиот сме исти јазик .... До ден денеска не ги разбирам Бугариве . Памтам првиот шеф ми беше Бугар,му ебам семката . Го гледав како Кинез . Разбирам дека сме братучеди ама едноставно не можам да сварам . Имаме работа со будала народ кој не малтретира. Ќе стигне точка каде ќе лошо ќе биде.
Автоматски споено мислење:

FB_IMG_1691484626361.jpg
FB_IMG_1691484486316.jpg
FB_IMG_1691484420164.jpg
FB_IMG_1691484390082.jpg
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Само Бугари може да направат патриотска песна за својата земја и нормално, да излезе дека е преработка од романска песна.
Ајде ќе речеме композиторот е ист...


 
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.048
Поени од реакции
8.624

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.283
Поени од реакции
16.759
Како поминаа толку страници без песната ? :eek: :eek:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom