„Аpple“ ќе се „отворат“ на 11-ти јуни

Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715


Гласините за претставувањето на новиот iPhone 5 не престануваат. На 11-ти јуни Apple ќе ја одржи Worldwide Developers конференцијата во Сан Франциско на која ќе бидат претставени уреди од најновата генерација. Според најновите шпекулации токму на оваа конференција Apple ќе го претстави најновиот iPhone.
Конференцијата ќе ја води лично првиот човек на Apple Тим Кук кој пред многуте учесници треба да ги претстави најновите пронајдоци.
Новиот iPhone би требало да биде потенок, да има „tile" интерфејс, а неговиот дисплеј наводно ќе биде поголем од претходниот и ќе има големина на дијагонала од 4 инчи.

ИЗВОР
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Да не излезе работата,името наместо iPhone 5,да биде iPhone 4ss :pos:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Не знам што е толку сеирџиско за ајфон (јесда е глупо името), кога Нокиа први почнаа со Citroen C6, BMW X5 итн... :D
 

Stef_12

Player hater
Член од
15 јануари 2009
Мислења
1.014
Поени од реакции
626
Не знам што е толку сеирџиско за ајфон (јесда е глупо името), кога Нокиа први почнаа со Citroen C6, BMW X5 итн... :D
Повеќе се работи за комплекси и др. ( да не именувам) отколку за сеир... Иначе не ми се верува јуни, октомври најверојатно ќе излезе.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
според традиција до сега ајфоните секогаш излегувале во период од септември до ноември, поправи ме ако грешам али не ми се верува дека ќе го објават на 11 јуни..
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Не знам што е толку сеирџиско за ајфон (јесда е глупо името), кога Нокиа први почнаа со Citroen C6, BMW X5 итн... :D
Епа последниот модел 4S е исто со ајфон 4 само што му дотуриле поголема батерија, подобра камера и Сири. За толку инжинери во Епл е срамота да продаваат модифициран телефон како нов модел! :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Епа последниот модел 4S е исто со ајфон 4 само што му дотуриле поголема батерија, подобра камера и Сири. За толку инжинери во Епл е срамота да продаваат модифициран телефон како нов модел! :)
Да бе така е тоа мислиш, 90-95% од деловите не одговараат од 4 на 4S иако ти изгледаат исто
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Епа последниот модел 4S е исто со ајфон 4 само што му дотуриле поголема батерија, подобра камера и Сири. За толку инжинери во Епл е срамота да продаваат модифициран телефон како нов модел! :)
Не бе што ти е...за у 5кава ја мислам ќе има бааги новитети....ко на пример : апликација,за следење на батеријата.....нови скинови на плеерот и сл.
 

Castor

Ќесеџија
Член од
2 мај 2012
Мислења
481
Поени од реакции
960
Не бе што ти е...за у 5кава ја мислам ќе има бааги новитети....ко на пример : апликација,за следење на батеријата.....нови скинови на плеерот и сл.
И нов саат,со стрелки во боја.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Леле леле, овие од Андроид ќе го реметеле ајфонот. :ROFLMAO:

Ајде уживајте си во ерата на црно-белите телефони, гледам во мода е пак со ICS 4.0.3.
Перфекција е во изглед Nexus. :D

 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Официјалниот датум за годинешната коференција за програмери или „WWDC“ на “Apple” е објавен, а тоа е 11-ти јуни. Веднаш не „опсипаа“ со гласини кои мора да ги споделиме.„Worldwide Developers“ конференцијата ќе биде одржана во Сан Франциско. Традиционално на конференцијата се претставуваат уредите на „Apple“, а овој пат фокусот е ставен на новиот телевизиски сет, „iTV“, „iPad“ mini од 7 инчи и нормално, „iPhone 5“.
Се шпекулира дека новиот „iPhone“ ќе биде претставен есенва, а не на конференцијата, со оглед на тоа што „iPhone 4S“ беше претставен во октомври минатата година. Ние „гласаме“ дека ќе биде претставен само „iOS 6“ и нова генерација/надградба на „Mac OS X“. Може да станува збор и за апгрејд на „iCloud“ системот, а ништо чудно „Siri“ да биде претставена и јавно. Во физичка форма :).
Новиот „iPhone“ би требало да има 3,9-инчен дисплеј, пред се поради големиот притисок на големите играчи на пазарот, токму поради нивните „големи“ играчки. Се сеќавате на изјавата на Стив Џобс дека телефоните со големи екрани нема никој да ги купува.
Останува да видиме што ќе ни донесе 11-ти јуни и конференцијата во Сан Франциско.

ИЗВОР
 

Kajgana Shop

На врв Bottom