„Југо“ и „Застава 101“ во историјата.... Или сеуште не?

Член од
13 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
Конечно им дојде крајот, алелуја се изнамачивме лежејки под коли реума фативме од тоа каналите :cuc: Сега се надевам дека ке има нешто подобро од Крагуевац ако не пак ке си останеме на старите добри италијанци и германци. ПоздраФ
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
беше крајно време да ги отарасаат тие коли....кошмар се за некого....:tapp:
па секако дека ќе возиме стари германци,отколку старо-нов југословенац!:pos2:
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
беше крајно време да ги отарасаат тие коли....кошмар се за некого....:tapp:
па секако дека ќе возиме стари германци,отколку старо-нов југословенац!:pos2:
A da si od postarata generacija i da si imal togas Z101 ili Z750 ke si bil glaven fraer,tie bea kolite togas,sakas nejkes moras da ja vozis?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
A da si od postarata generacija i da si imal togas Z101 ili Z750 ke si bil glaven fraer,tie bea kolite togas,sakas nejkes moras da ja vozis?
Ееееее, времиња...
Тогаш беше битно да се има кола...
А сега сите плукаат токму по тие коли...
 
Член од
13 ноември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
1
Зошто никогаш не плукаат по други коли него само по застава. Па се плука кола што нечини а факт е дека заставата никогаш не се покажа како кола мислам далеку е и од тоа да ја наречеш кола ама тоа ти е. Имав и знам што протерав затоа никогаш повеке не сакам ни да ја спомнам кој ги е*е крнтиите нека скапуваат по отпади таму им било од секогаш местото.
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
Зошто никогаш не плукаат по други коли него само по застава. Па се плука кола што нечини а факт е дека заставата никогаш не се покажа како кола мислам далеку е и од тоа да ја наречеш кола ама тоа ти е. Имав и знам што протерав затоа никогаш повеке не сакам ни да ја спомнам кој ги е*е крнтиите нека скапуваат по отпади таму им било од секогаш местото.
Mozebi si imal ponova,ako gi citase postovite nanazad vo eden napisav deka mojata(na tatko mi) Z101 bese proizvedena 1974,imase Argentiski motor i ja vozev do 2002 godina koga ja prodadov za stari delovi.Mozebi lezev mnogu pati pod nea ama barem nauciv nesto od mehanikata.Starite YU koli mozebi sega veke ne se vo moda ama sepak vlegoa vo istorijata,vo istorijata se zapisuvaat i dobrite i losite,pobednicite i porazenite...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
A da si od postarata generacija i da si imal togas Z101 ili Z750 ke si bil glaven fraer,tie bea kolite togas,sakas nejkes moras da ja vozis?
види,ја неам ништо против,ама ќе се согласиш дека векот одамна им завршил...ништо не е бесконечно....:)
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
582
E da,se si ima svoj kraj ama posle nekolku godini mladite generacii ke se zaebavaat so kolite kako Opel,VW,FIAT,se vo svoe vreme!
 
Член од
16 септември 2008
Мислења
323
Поени од реакции
3
Истиот сум и на коли и кајгана и зазабава и застава.мкд.нет
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Застава.мкд.нет не можам да се регистрирам Debugging нешто ми ваѓа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom