што правите после работа?

D

dobramuzika

Гостин
се туширам и пијам кафе пред лаптоп додека проверувам социјални мрежи или читам стрипови и гледам цртани, спорт, документарци...
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Или не си идам дома и акам до вечерта. Или си идам, јадам, мавам туш и спијам до сабајле пак за на работа.
 
Член од
21 јули 2017
Мислења
289
Поени од реакции
233
Седнувам или на пиво, или на второ кафе, сам или со пријател.
Понекогаш седнувам на добар ручек или некаков сендвич/скара.
Пешачам до дома и уживам по патот со облаците ;)

Би сакал да си најдам девојка во иднина. Би седел со девојката негде после работа :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
После работа пешачам до дома или ако некој татко ми или брат ми не ме земе со кола да ме однесе до дома бидејќи јас и со 28 години уште немам ни положено за кола :icon_lol: . Дома компјутер на интернет Кајгана форум, ручам, гледам тв, слушам музика, вечерам, спијам, се туширам но не секој ден во есен и зима. Нормални работи за еден човек, ништо посебно не е еден мој ден после работа.

Ако не идам дома после работа не знам каде одам тоа највеќе зависи денот како е планиран или се планира во текот на денот.
 
Последно уредено:
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.947
Поени од реакции
17.700
Летниот период кога одев втора смена после работа одев на скопско.Кога бев прва смена навечер исто на скопско :icon_mrgr:
И така секој ебани 90 дена.
Кога почна ладното дома-работа и работа дома.Си викав ае кога ќе напуштам после откомври ќе се има време ама се заебав оти колоквиуми па никој не е слободен и пак дома :D

А и последнава плата ја снемува како чист воздух во Скопје па и поарно шо дремам на форумов.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
После работа пешачам до дома или ако некој татко ми или брат ми не ме земе со кола да ме однесе до дома бидејќи јас и со 28 години уште немам ни положено за кола :icon_lol: . Дома компјутер на интернет Кајгана форум, ручам, гледам тв, слушам музика, вечерам, спијам, се туширам но не секој ден во есен и зима. Нормални работи за еден човек, ништо посебно не е еден мој ден после работа.

Ако не идам дома после работа не знам каде одам тоа највеќе зависи денот како е планиран или се планира во текот на денот.
Исто,како мене,само шо имам возачка.Имам две сопствени коли и скутер ....Иако се мои,не знам кола да возам,други ги возат,а скутерот само го користам јас,зошо полесен ми е :) ... Рутина моја после работа ми е,да појдам до кај мои колеги,да ме частат гага од кафемат некое топло чоколадо или сок .... Ќе дремам пола саат со нив и дома ....Директива или на јадење или да измијам нозе и у пиџами во кревет пред таблет или лаптоп ... Ако ме спотера спиење,3 часа обично во кома .... Кој сака нека ме бара,барам да сум сам,обавезно,после 8 часа работа .... Понекогаш пред спиење,занимација со девојчето преку фон,дојди у населба.Или со папагалите,ги занимавам ....
 

brnjomkd

cobragt
Член од
23 ноември 2017
Мислења
222
Поени од реакции
93
идам дома туш кафе читам форумов играм конкуер итн итн
 

Kajgana Shop

На врв Bottom