хотели

Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
ме интересира во врска со хотеливе досега не сум престојувал во хотел прашањево ми дали може да се престојува во хотел 2 3 месеци исто ко во изнајмена соба од куќа (цената варира нешто од 100 до 400 евра за изнајмена соба од куќа) или престојот во хотелот важи само за 1 ноќ и ако може да се престојува 2 3 месеца отприлика која би била цената и кај кои хотели може да се престојува во нашава држава
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Нова тема, сега се очекува јас да дадам одговор, Колегата Сунгер да продолжи па Т.Н.
Што те избркава од дома.
Зошто те интересира има некоја причина.
Како може да е само за една ноќ во хотел, а на одмор си бил некогаш,обично е 7-10 дена престој.
А и точен одговор ќе имаш на рецепција во било кој хотел,а сега ги има на секој улица.
Обично така во хотел престојуват подолго по 1-2 месеци само службено,оние кој друг им плаќа,што се дојдени за некоја работа во туѓ град.
Па ако си плаќаш редовно и цел живот може во хотел да си го поминеш.
-------------------
Почекајте сега да се јави наведениот колега па после други може да постираат инаку оди под клуч.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
ме интересира во врска со хотеливе досега не сум престојувал во хотел прашањево ми дали може да се престојува во хотел 2 3 месеци исто ко во изнајмена соба од куќа (цената варира нешто од 100 до 400 евра за изнајмена соба од куќа) или престојот во хотелот важи само за 1 ноќ и ако може да се престојува 2 3 месеца отприлика која би била цената и кај кои хотели може да се престојува во нашава држава
Мојт. Било кој хотел ќе ти заврши работа ако имат слободно место и побарај си попуст зш престојуваш подолг период ќе ти спуштат на цена.
Пушти си букинг 80% од хотелите ќе ги најш (не букирај од таму), туку виј ги деталите, телефонски број и мејлој имаш исто таму. Па врти или пиши им. На крај виј шо ти имет понудено и одбери то шо ти одговарат најмногу.
 
Последно уредено:
Т

Триптико

Гостин
ме интересира во врска со хотеливе досега не сум престојувал во хотел прашањево ми дали може да се престојува во хотел 2 3 месеци исто ко во изнајмена соба од куќа (цената варира нешто од 100 до 400 евра за изнајмена соба од куќа) или престојот во хотелот важи само за 1 ноќ и ако може да се престојува 2 3 месеца отприлика која би била цената и кај кои хотели може да се престојува во нашава држава
Во сите можеш и цената е различна од хотел до хотел. Ако земеш соба за 1 ден/ноќ цената е пример 100е, за подолго може и 80/60е од ден...Се зависи од хотелот и договорот :) Познавам луѓе (поради службени обврски) кои живееја 16 месеци во хотел. Се е можно, само ти требаат пари.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom