фан клуб vs фан клуб (договарања за мал фудбал)

Член од
17 јуни 2012
Мислења
1.932
Поени од реакции
2.438
Утакмица Милан-Интер во Скопје?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
@Smith14 @vidooq @NomoregameS @goodlife_filipsis @Артиљеро @Just Do It @reddevil4ever @Biomage @BooBojan @The Edge^ @wiksa

Видов вие дека сте пријавени, па иам неколку предлози за да средиме ова на време.

Прва варијанта ако има тачно 6 души на кои им одговара у среда негде после 6 саат, да изиграме, со другите следната недела.

Друга варијанта е знам дека више имате изиграно меѓу себе утакмица, па ако сакате победниците од таа да играат со нас оваа недела, а останатите следната.

Трета варијанта, оваа недела изиграјте вие меѓу себе 6 на 6, тие што ќе тепаат ќе играат со нас неделата после оваа, другите неделата после таа, а ние неделава да изиграме со некои други, еве мадридистиве се желни.

Како сакате, одлучете си :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
7.522
Поени од реакции
18.325
@Smith14 @vidooq @NomoregameS @goodlife_filipsis @Артиљеро @Just Do It @reddevil4ever @Biomage @BooBojan @The Edge^ @wiksa

Видов вие дека сте пријавени, па иам неколку предлози за да средиме ова на време.

Прва варијанта ако има тачно 6 души на кои им одговара у среда негде после 6 саат, да изиграме, со другите следната недела.

Друга варијанта е знам дека више имате изиграно меѓу себе утакмица, па ако сакате победниците од таа да играат со нас оваа недела, а останатите следната.

Трета варијанта, оваа недела изиграјте вие меѓу себе 6 на 6, тие што ќе тепаат ќе играат со нас неделата после оваа, другите неделата после таа, а ние неделава да изиграме со некои други, еве мадридистиве се желни.

Како сакате, одлучете си :)
Може против нас, одговара и терминот (на мене ми одговара). Сега за сега сме ја, @Шурикен и @blanco се надевам дека ќе се пријават уште најмалце тројца.

За џоинт пушење да викнеш одма 10 души ќе се пријават, вака за фудбал штама! :ROFLMAO:
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
Може против нас, одговара и терминот (на мене ми одговара). Сега за сега сме ја, @Шурикен и @blanco се надевам дека ќе се пријават уште најмалце тројца.
Ајде нека пишат првин овие што напраиле пошто имаат предност, па ќе се договориме :)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
утре од 16:00 у Гуц ќе играме Ливерпул - Манју. Ние сме со црни маици, вие носете си ги вашите грди :D
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.168
Поени од реакции
1.093
Од каде да ти најдам јас црна маица :D Мојот стил со години е увек со бела маица :P
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.211
Поени од реакции
40.900
Од каде да ти најдам јас црна маица :D Мојот стил со години е увек со бела маица :P
Па океј уствари, они нека си носат црвено, ние можеме и црно и бело, битно да се разликуваме од нив :)
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Фан Клуб: Ливерпул vs. Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

vs.

Денеска копјата ќе ги вперат фановите на Ливерпул и Манчестер Јунајтед. Овие два клуба во вистинскиот свет имаат големо ривалство и на овие простори има голем број на фанови од овие два клуба. Некоја случајност нè спои и сега се организира еден пријателски натпревар.

Фановите на Ливерпул веќе неколку месеци се подготвуваат за вакви натпревари и играат дуели помеѓу себе додека фановите на Манчестер Јунатед досега одиграа само еден меч помеѓу нив по кој се одредија играчите кои се во протоколот за денешниот натпревар.

За Ливерпул ќе настапат @Peja989 , @RickyLFC9 , @Scouser88 , @Mileisreknisibile , @scouseviking , @Fastforza . (црни или бели дресови)

За Манчестер Јунајтед ќе настапат @Smith14 , @vidooq , @NomoregameS , @The Edge^ , @Артиљеро , @Just Do It и @goodlife_filipsis . (црвени дресови)

Се очекува цврст натпревар на кој победникот ќе ја одбрани честа на својот фан клуб. Веќе е познато со кои патики и дрес ќе игра @vidooq и доколку тој и @NomoregameS бидат на потребното ниво нема шанси за Ливерпул на овој натпревар.


Фамозните Mercurial патики од Најк со врежани иницијали кои не се гледаат на сликата.


Познатата 7 - ца на најдобриот играч во светот.​


Да не речат фановите на Ливерпул дека постои дискриминација еве го и дресот на @RickyLFC9

Но исто така се поставуваат неколку прашања како на пример дали ако некој носи дрес од Рајан Гигс ќе биде и играч и менаџер со што ќе може да дава инструкции на своите соиграчи? :eek: Дали играчите ќе ги заменат дресовите по крајот на мечот? :нинџ: Кој ќе биде играч на натпреварот? :cuc:

Се очекува и присуството на @Ilumious која ќе го води тимот на Манчестер Јунајтед а воедно и ќе биде известувач од www.manchesterismyheaven.com каде утре ќе имате можност да прочитате како се одвивал натпреварот и да погледнете слики и можеби видео од овој судир на титаните. Се очекува и групна фотографија пред почетокот на мечот со играчите измешани како го држат знакот „Animo“ со што ќе им оддадат почит на играчите кои ќе го пропуштат претстојниот мундијал во Бразил.

Но сепак се надевам дека по оваа најава нема да внесам дополнителна желба и мотивација кај некои од играчите и да има повреди на денешниот натпревар бидејќи пред портите е 1 - ви мај и летото со што не сакаме долгорочни повреди.

Мечот ќе се игра во балонот на средното училиште ГУЦ во населбата Карпош 3 од 16 до 17 часот, сите заинтересирани имаат можност да дојдат и да го гледаат овој спектакл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom