продавам бизнис идеа

Статус
Затворена за нови мислења.

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
абе на тебе незнам што да ти кажам , какви овчари бе ,гледаш ли што пишувам бе препродажба , правиш реклама со мои производи значи се убаво објаснувам не е сложено дете од 15 години ќе свати. и ќе може да работи ова не ти се пирамиди и 300 глупости какви што има по интернетов ова е лично моја идеа
Абе ти ништо мене не ми кажувај бе ако толку ти е успешна таа твоја бизнис идеа патентирај си ја па може и по 20000 евра ке ти носи. А ако мислиш дека си се зафркнал и сме скеприци имаш пун ку*ац други форуми таму рекламирај се. Секој има право да каже што мисли.

П.С. Пошо дете од 15 години ќе ја свати нели изгледа сите сме под 15 затоа што ни во еден пост никој не искажа дека те сватил како што ти си ја замислил. Следен пат кога ке ти текне некоја идеа пиши и за која старосна граница е наменета.
 
F

Flatter

Гостин
Му пишав за каква идеја станува збор и еве ви ја таа бизнис идеа за што зборе.

Значи за купување производи од алиекспрес сака да лапне 500 евра.....
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Му пишав за каква идеја станува збор и еве ви ја таа бизнис идеа за што зборе.



Значи за купување производи од алиекспрес сака да лапне 500 евра.....
..незнам кој е клинецов со бизнис идеата која прв ја има шитнато Исус Христос, ама ова kupioddoma.mk е прилично елебориран и , ако не е шарена лажга туку и реално испорачува може да функционира сосема задоволително.....со пристоен профит..Некому локален посредник секогаш му треба... :):)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Железарец, изглеа не ти пројде овде идеата. Шибај на друк форум!
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
што луѓе сте вие тука на форумов?
хахахаххаха нема надеж за вас :)
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.710
Поени од реакции
6.845
Не ми е јасно зошто до сега не ти ја опнаа „идеата“ у канта
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Не ми е јасно зошто до сега не ти ја опнаа „идеата“ у канта
и јас сакам барав како да избришам темава незнаев , барам некој администратор да ја избрише
Му пишав за каква идеја станува збор и еве ви ја таа бизнис идеа за што зборе.

Значи за купување производи од алиекспрес сака да лапне 500 евра.....
браво за тебе, значи јас кажав 2 пробни недели па после 500 евра ама ти изгледа незнаеш од дома да искочиш а не па да ја откриеш идеата , поздрав[DOUBLEPOST=1445228681][/DOUBLEPOST]
Со сиот памет мислиш дека некој ќе ти даде 500€ на основ што ти ќе му дадеш усен исказ на наводно разработена бизнис идеја која не е базирана врз никаков правен субјект туку чисто профитерски врз основа на купи-препродај?!?!
Ако си толку махер еве јас се согласувам да влеземе во партнерство со тоа што тие 500€ наместо да ти ги дадам тебе ќе ги вложиме во набавка на тоа што треба да се набави. Во рок од еден месец те цитирам Епа јас тие 500€ профит ќе ти ги оставам тебе.
и на крај ќе се сведеме на:
  • Јас губам 0 и добивам бизнис,
  • Ти добиваш 500€ и губиш дел од пазарот. Хахахаха
може да влеземе со 500 евра ако сакаш.. јас убаво пишав може првите пари што ќе ги заработите да ми платите 500 евра, малце нелогично ама така ќе биде, не можете никако да испаднете изиграни
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom