продавам бизнис идеа

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Значи вака , продавам одлично разработена бизнис идеа (јас веќе овај бизнис го работам) и не ми преставува никаков проблем ако почне некој друк да го работи, затоа го продавам.
Се работи за препродажба на производи од предходно направена нарачка на купувачите. (значи не ги купуваш производите па да ти стојат во магацин, па да не знаеш дали ќе ги продадеш)
Работава не мора да биде пријавена (мислам фирма) бидејки пратките се праќаат преку брза пратка (карго), не треба да плаќаш данок и такви работи (парите ги зимаш во кеш и се е легално)
Почетната ивестиција да уложите најмалце може да ви биде 300 евра, со 300 евра за 1 месец можете да ја вратите инвестицијата од 300 евра и да направите плус нови 300 евра, (не можете туку ќе ги направите)
можете и да вложите 1000 евра и во рок од најкасно 1 ипол да ја вратите ивестицијата и да направите плус нови 1000 евра (и парите да си ги умножувате) - вие си располагате со сите средства
Бизнис идеава ја продавам 500 евра. Постои од можност за плаќање 2 недели од кога ќе почнете да работите со мене. Значи јас во ова сум сигурен и го работавам веќе 2 години без никаков проблем не можете никако во загуба да бидете (и нема никаква причина зашто некој да не почне да го работи ова) За ваша сигурност се разбира. Бидејќи се прашувате што ако не испадне.
Сите кои се заинтересирани нека ми пишат ПП , ќе ви пратам мој телефонски број инече работава само може да се работи од Скопје.
 

GordonGoldader

Brother Nature
Член од
18 јануари 2014
Мислења
445
Поени од реакции
599
Само за Скопје, а?

Знаев дека мразиш провинцијалци!
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Откуп на старо железо или имаш бенд?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
F

Flatter

Гостин
Каков е овој бизнис?

Да не е нешто поврзано со дрога или каква стока продаваш?
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Каков е овој бизнис?

Да не е нешто поврзано со дрога или каква стока продаваш?
каква ти црна дрога, за дрога на форум ќе пишувам и за ова не треба на форум ама ајде баш да видам да не има некој заинтересиран.
кажи ако сакаш ќе ти кажам и што продавам и од каде ја набавувам робата само изрази желба.
ако си толку заинтересиран пиши ми ПП ќе ти оставам број.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.464
Поени од реакции
2.013
Ова многу ме потсеќа на они на ФБ што продаваат сатови од Али. Сатови од 500 денари ги шиткаат по 2000-3000.

Кој има време нека проба, барем по коментари гледам дека луѓе нарачуваат.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.316
Поени од реакции
81.966
Праиш илјадници евра, продаваш стока и не си занаетчија, не пријавуваш данок и се' е легално?
Абе ајде :)
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
526
Поени од реакции
1.013
Нема потреба да ја продаваш идеата, доколку како што велиш си сигурен во работата, стави се под хипотека и земи кредит што ќе го вложиш во истата. Како што ти велиш за N вложени пари за месец ипол добиваш 2 * N и се е легално и без фирма...
Не гледам причина зошто да се замараш и да успееш да уловиш некој на форумов за 500евра и плус да ти биде конкуренција или да ја делите заработката. Работиш со страшно голема добивка а продаваш ефтина идеа.
Ова ти е мојата бизнис идеа која е надоврзување на твојата и ја доби за ич пари. ;)
ЕДИТ: Само шо му ја купив идеава, сеа ја продаам за 400 евра. Сака некој?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.699
Значи вака , продавам одлично разработена бизнис идеа (јас веќе овај бизнис го работам) и не ми преставува никаков проблем ако почне некој друк да го работи, затоа го продавам.
Се работи за препродажба на производи од предходно направена нарачка на купувачите. (значи не ги купуваш производите па да ти стојат во магацин, па да не знаеш дали ќе ги продадеш)
Работава не мора да биде пријавена (мислам фирма) бидејки пратките се праќаат преку брза пратка (карго), не треба да плаќаш данок и такви работи (парите ги зимаш во кеш и се е легално)
Почетната ивестиција да уложите најмалце може да ви биде 300 евра, со 300 евра за 1 месец можете да ја вратите инвестицијата од 300 евра и да направите плус нови 300 евра, (не можете туку ќе ги направите)
можете и да вложите 1000 евра и во рок од најкасно 1 ипол да ја вратите ивестицијата и да направите плус нови 1000 евра (и парите да си ги умножувате) - вие си располагате со сите средства
Бизнис идеава ја продавам 500 евра. Постои од можност за плаќање 2 недели од кога ќе почнете да работите со мене. Значи јас во ова сум сигурен и го работавам веќе 2 години без никаков проблем не можете никако во загуба да бидете (и нема никаква причина зашто некој да не почне да го работи ова) За ваша сигурност се разбира. Бидејќи се прашувате што ако не испадне.
Сите кои се заинтересирани нека ми пишат ПП , ќе ви пратам мој телефонски број инече работава само може да се работи од Скопје.
..занимливо, според она погоре , знаеш производител каде набавуваш производ кој на основа на договорена нарачка од твој купец му го испорачуваш. Разликата од куповна цена до продажна цена ти е ќарот??? Колкав е пазарот , набавеното е од увоз, произведено во МКД или у гепек од околните земји???
Колку пати тоа по 1000 евра месечно може да се повтори пред да ти затропа финансиска полиција на врата??? Да не е твојов бизнис план наоѓеш 10 овци по 500 евра за рецепт= годишна заработка.
Другата година пак ...друга реколта ;)
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.696
Поени од реакции
1.403
и за ова не треба на форум ама ајде баш да видам да не има некој заинтересиран
Така де не е за форум ама ај да си кажеме да опипаме пулс. Тебе да не ти требаат нови овчички по оној принцип колку поише најдеш толку ке ти биде поголем процентот? PXD Sistem се махери за ова со тие ,,магнетни пирамиди" и слични глупости по каталошка продажба. И кај нив почетниот влог беше 300 евра и викаа дека со малце труд ехее се стига до 2000е месечно. А и твојава понуда многу ме влече накај нивното мото работи локално - размислувај глобално.
 
Член од
31 јануари 2011
Мислења
60
Поени од реакции
47
Ова многу ме потсеќа на они на ФБ што продаваат сатови од Али. Сатови од 500 денари ги шиткаат по 2000-3000.

па не е баш така , јас тие производи што ќе ги продавате ги имам значи ако по набавна цена е 1000 денари се продава за 1500-2000 денари од предходна нарачка. Јас на почетокот помагам за реклами додека не ги вратите тие пари што сте ги вложиле. Целосно ќе ја имате мојата помош додека влезете во шема.

Кој има време нека проба, барем по коментари гледам дека луѓе нарачуваат.
Па да ти кажам дека не треба баш многу време само 1-2 саати во денот да одговориш на пораките и пола саат да ги пратиш пратките во брза пратка (карго)

Нема потреба да ја продаваш идеата, доколку како што велиш си сигурен во работата, стави се под хипотека и земи кредит што ќе го вложиш во истата. Како што ти велиш за N вложени пари за месец ипол добиваш 2 * N и се е легално и без фирма...
Не гледам причина зошто да се замараш и да успееш да уловиш некој на форумов за 500евра и плус да ти биде конкуренција или да ја делите заработката. Работиш со страшно голема добивка а продаваш ефтина идеа.
Ова ти е мојата бизнис идеа која е надоврзување на твојата и ја доби за ич пари. ;)
ЕДИТ: Само шо му ја купив идеава, сеа ја продаам за 400 евра. Сака некој?
вака јас немам што да ставам под хипотека бидејќи имам 20 години , ова да ти кажам го работам од 18 години, инече јас онака пишав на форумов и не замарам некој, убаво пишав кој е заинтересиран нека ми пише ПП ќе му пратам телефонски број ќе се видиме ќе разговараме. А тоа што продавам ефтина идеа за голема заработка тоа е мое бидејќи искрено ова ми е хоби, убаво ќе ми дојдат 500 евра за 2 дена да ти кажам, јас задоволен ти презадоволен. И не верувам некој што би ја купил 500 евра да ја препродава за 400 евра бидејќи не е баш така како што мислиш. Јас ова го имам убаво разработено 2 години за да можат нови да почат се разбира со моја помош. Не би можел некој баш сам да го направи .

..занимливо, според она погоре , знаеш производител каде набавуваш производ кој на основа на договорена нарачка од твој купец му го испорачуваш. Разликата од куповна цена до продажна цена ти е ќарот??? Колкав е пазарот , набавеното е од увоз, произведено во МКД или у гепек од околните земји???
Колку пати тоа по 1000 евра месечно може да се повтори пред да ти затропа финансиска полиција на врата??? Да не е твојов бизнис план наоѓеш 10 овци по 500 евра за рецепт= годишна заработка.
Другата година пак ...друга реколта ;)
робата што вие ќе ја нудите јас ја имам има преку 200 производи кој се нудат , разликата се движи на пример производот ако по набавна цена е 1000 денари (ќарот е 500 до 1500 денари, значи се продава 1500 до 2500 денари одприлика вака се движи) не може да ти затропа финансиска полиција бидејќи во брза пратка кога праќаш пратка со откуп (што ја продаваш) тие пари не треба да се пријавуваат се имам прашано значи ти викам работам 2 години. И да ти кажам првпат вака барам некој од интернет да му понудам работа, ама изгледа се зафркав дека се скептици. И ова не се глупости како што пишуваат на форуми за наводно некоја си заработка а тоа нема врска (значи ќе се видиме ќе направиме муабет , и како што пишав горе прочитај значи... доколку не сакаш одма да ги дадеш парите не ги даваш, за 2 недели можеш да ги дадеш тие 500 евра кои ми следуваат на мене.

Така де не е за форум ама ај да си кажеме да опипаме пулс. Тебе да не ти требаат нови овчички по оној принцип колку поише најдеш толку ке ти биде поголем процентот? PXD Sistem се махери за ова со тие ,,магнетни пирамиди" и слични глупости по каталошка продажба. И кај нив почетниот влог беше 300 евра и викаа дека со малце труд ехее се стига до 2000е месечно. А и твојава понуда многу ме влече накај нивното мото работи локално - размислувај глобално.
абе на тебе незнам што да ти кажам , какви овчари бе ,гледаш ли што пишувам бе препродажба , правиш реклама со мои производи значи се убаво објаснувам не е сложено дете од 15 години ќе свати. и ќе може да работи ова не ти се пирамиди и 300 глупости какви што има по интернетов ова е лично моја идеа
 
Член од
12 март 2009
Мислења
17.538
Поени од реакции
12.674
..занимливо, според она погоре , знаеш производител каде набавуваш производ кој на основа на договорена нарачка од твој купец му го испорачуваш. Разликата од куповна цена до продажна цена ти е ќарот??? Колкав е пазарот , набавеното е од увоз, произведено во МКД или у гепек од околните земји???
Колку пати тоа по 1000 евра месечно може да се повтори пред да ти затропа финансиска полиција на врата??? Да не е твојов бизнис план наоѓеш 10 овци по 500 евра за рецепт= годишна заработка.
Другата година пак ...друга реколта ;)
имало некој што носат од Икеа Солун, ама мислам ако премногу носат ќе ги штиклираат на граница, ослободување од царина а и воопшто личен увоз е за лични потреби... па на времето носеа коли од странство и ги препродаваа, сега е ограничено...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.082
Поени од реакции
4.046
Со сиот памет мислиш дека некој ќе ти даде 500€ на основ што ти ќе му дадеш усен исказ на наводно разработена бизнис идеја која не е базирана врз никаков правен субјект туку чисто профитерски врз основа на купи-препродај?!?!
Ако си толку махер еве јас се согласувам да влеземе во партнерство со тоа што тие 500€ наместо да ти ги дадам тебе ќе ги вложиме во набавка на тоа што треба да се набави. Во рок од еден месец те цитирам
со 300 евра за 1 месец можете да ја вратите инвестицијата од 300 евра и да направите плус нови 300 евра, (не можете туку ќе ги направите)
Епа јас тие 500€ профит ќе ти ги оставам тебе.
и на крај ќе се сведеме на:
  • Јас губам 0 и добивам бизнис,
  • Ти добиваш 500€ и губиш дел од пазарот. Хахахаха
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom