проблем со свршување

батеМаче

Човек
Член од
3 декември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
187
Пардон не забележав дека си коментирал за вториот проблем јас се мислев за првиот што не му идело до финиш

А и мене ми се случило нешто слично (не често) ама па јас ако се полакомам да ебам подолго од воздржување да не завршам може да ми се случи и да не свршам
 

Pance24

Мариовец
Член од
26 август 2012
Мислења
254
Поени од реакции
93
Мисли дека е Ким Кардишјн и ке свршуваш на секои 3 минути ко магаре :D
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.148
А колку е нормално ко ќе свршиш еднаш си продолжиш уште една тура и за две минути да свршиш пак како контрола тогаш и има ли тука некој проблем ?
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
А колку е нормално ко ќе свршиш еднаш си продолжиш уште една тура и за две минути да свршиш пак како контрола тогаш и има ли тука некој проблем ?
Апсолутно не. Можеш слободно да имаш и по неколку партии секс едно по друго ;)

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
10 февруари 2010
Мислења
615
Поени од реакции
183
Здраво,
.. секс со девојка ми не можам да свршам во неа внатре, иако не кориситиме кондом..
Без кондом во неа? Зошто воопшто сакаш тоа? Таков сериозен ризик.
Сериозен си или полуде?

Психички е проблемот.[DOUBLEPOST=1456742305][/DOUBLEPOST]
Секогаш е психички проблемот.
Точно.
 
Последно уредено:

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
106
Поени од реакции
43
Може чоекот сака да се жени, ама нејќе другата половина..па да ја заебе :)
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Може чоекот сака да се жени, ама нејќе другата половина..па да ја заебе :)
Пхахахахахах ти текиња на к-15 со тошо коа ќе се фрла од покрив?
"Лежиме двајцата у кревет и она ми вика 'тошо меѓу нас е свршено' а ја не сум ја пипнал"
Не не. Сериозно треба да се помогне во овој случај. А јас мислам дека може да помогне онаа емисијата "Се за љубов"
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
106
Поени од реакции
43
Пхахахахахах ти текиња на к-15 со тошо коа ќе се фрла од покрив?
"Лежиме двајцата у кревет и она ми вика 'тошо меѓу нас е свршено' а ја не сум ја пипнал"
Не не. Сериозно треба да се помогне во овој случај. А јас мислам дека може да помогне онаа емисијата "Се за љубов"
Ајде па ти шо има врска, нека се множиме и размножуваме. Дајте му на човекот памет како да сврши па на мекици да ве вика.
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ајде па ти шо има врска, нека се множиме и размножуваме. Дајте му на човекот памет како да сврши па на мекици да ве вика.
Па мислам дека најмногу ќе помогне doggy поза пред огледало. И батка сменете веќе нешто направи нешто неочекувано
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ииии да не заборавам!!! За слабата ерекција најдобро е батка да јадеш ако не секој ден ама секој втор ден по 100гр. лешник

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
20
Поени од реакции
3
Ииии да не заборавам!!! За слабата ерекција најдобро е батка да јадеш ако не секој ден ама секој втор ден по 100гр. лешник

Sent from my SM-G318H using Tapatalk
Ја со лешник ги решавам сите проблеми ;) И да сфршиш нема да ти се спушти ;)
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.670
Поени од реакции
7.131
Здраво,

имам еден малку незгоден проблем, тоа е што додека имам секс со девојка ми не можам да свршам во неа внатре, иако не кориситиме кондом. Никако не ми доаѓа. Понекогаш сексот трае долго, се додека таа не сврши, а после јас рачно можам некако да завршам, но никако внатре. Всушност, понекогаш и преголемата лубрикација кај неа ме прави да не осеќам многу, или да не осеќам ништо. Во таква ситуација кога не осеќам триење заради преголемата лубрикација почнува да ми се спушта. Најголем проблем е што, од страв дека нема да завршам, во последно време исто така добивам слаба ерекција. Тоа е веќе психолошки проблем.

Дали постои нешто, некаква маст или било што би ми го направило пораздразлив пенисот и да можам да завршувам регуларно па макар и за брзо време. Подобро да го повторуваме сексот неколку пати отколку оваа ситуација?
Друже една добра предригра и малку повеќе и после тоа одма еден добар јако темпо на секс и ќе бидеш хај.

Иначе не е лошо да пробате да имате секс на јавно место навечер каде што возбудата е голема.

Кај тене мене ми изглега како психолошки проблем некако повеќе алудираш на тоа да свршиш во неа и ти за време на сексот се мачиш со тие мисли и во меѓувремено господинот од приземје ќе падне и после нормално нема ништо од хај... затоа треба максимално да си опуштен и добро да те запали и потоа јак секс ќе биџе океј.
 
На врв Bottom