прашање за армија...

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
Направивме армија, јас и уште 3 другари..... јас сум commander,,,,,дргуар ми 2nd commander, а другите двајца, captains.... за captains ...сигурно неможам да ги ставам затоа што нема режименти....
затоа шо капетан е главен на режимент така..... е сеа добро за тоа... а зошто неможам да го ставам другар ми 2nd commander??? неможам или незнам како???!....
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.050
Поени од реакции
4.939
Да срце капетанот е главен. Значи , региментата ти ја води капетан и само тој може да менува DO , евентуално , ако не му даде команда и на друг во случај он да неможе да смени ( тој ден , момент ) DO да смени некој друг.
 

rcs

One and Only
Член од
25 ноември 2012
Мислења
43
Поени од реакции
13
abe glupaci da vi ebam... ti ebam forum glupav.. choek nemoze nisto da prasa.... a prasham neshto odma stavate neshto glupo...

Beck's bravo. be ... sho kazha... "Иднината ни е светла нема шо" da bev admin edan ban ko bi aknal... odam na idividi forum .. ova dali e forum ili decka gradinka neznam. chao prijatno
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.694
Поени од реакции
1.401
Нешо генерали не ви требаат?
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.624
Поени од реакции
13.722
Шпиун сакаш ли.
Како правиш армија а немаш шпиуни.
 

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
534
повелете што ви треба од капетанска услуга ?
 
На врв Bottom