помош за уредување на соба

Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
ако може малку помош, совет или ваше мислење за уредување на соба за деца (4 и 9 години) димензиите на собата се малку незгодни (4.5м х 2.85м ) според мене, ама ај да се обидеме и од повеќе идеи можеби ќе излезе нешто корисно и функционално.
еве една идеја ама имам доста двоумање и не ми се гледа како баш најпогодно решение

плакарите се такви но имам идеја да продолжуваат и над креветите како порано што ги имавме тие регали во форма на мост но ова не сум сигурен дали ќе го изреализирам сега засега ми е само идеа, масичката е таква бидејќи од бесплатните неможеше да се одбере баш многу само како пример е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...еве еден мој мал придонес за детска соба по мој вкус! горе доле според твоите дадени димензии на собата споредувајќи ги со веќе поставените елементи од кревет, ормар, масичка ..итн, другиот празен простор би било плус минус од тој твој одреден простор....

1.


2.


3.


4.


5.




6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.
 
Последно уредено:
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
во контекст на темава, доколку имате линк од салоните за мебел со квалитетни детски соби, пуштете да разгледам. Гледав во ред блек лајт..има убави од дрво, но соленки.[DOUBLEPOST=1520260458][/DOUBLEPOST]во контекст на темава, доколку имате линк од салоните за мебел со квалитетни детски соби, пуштете да разгледам. Гледав во ред блек лајт..има убави од дрво, но соленки.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
во контекст на темава, доколку имате линк од салоните за мебел со квалитетни детски соби, пуштете да разгледам. Гледав во ред блек лајт..има убави од дрво, но соленки.[DOUBLEPOST=1520260458][/DOUBLEPOST]во контекст на темава, доколку имате линк од салоните за мебел со квалитетни детски соби, пуштете да разгледам. Гледав во ред блек лајт..има убави од дрво, но соленки.
Од слики неможеш да видиш.
Ти ги препорачувам салоните на Симпо, малку е скапо, ама е квалитетно.
Исто на Мебел Ви - Виница.
Имаш избор.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Поголемото дете во таа соба ќе биде до кај 12-13 години и после ќе бара да има своја посебна соба. Да се на помала возраст и помала разлика како моите 3 и пол и 5 години, па да купуваш идентична за двете и заедно да спијат, да црташ животни по ѕидови, ама ова 9 години утре ќе ти каже не сакам заедно да спијам на кревет на спрат, не сакам ваква боја на ѕидовите, не сакам играчките да бидат овде итн. :D
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
во контекст на темава, доколку имате линк од салоните за мебел со квалитетни детски соби, пуштете да разгледам. Гледав во ред блек лајт..има убави од дрво, но соленки
.... во контекс на темата, никако купување на готова детска соба по салоните за мебел, туку дефинитивно препорачувам изработка на целосниот мебел по желба боја, материјал,а и според просторот истиот ќе се адаптира само и само со мајстори за дрвена столарија кои сами го изработуваат мебелот на лице место го мерат го изведуваат и за недела дена најмногу ти го монтираат !
износот на комплет детска соба не ќе биде половина туку третина од износот што би го платил во продавниците онака „фиксен “ да се купи од салоните за мебел и предност е што мајсторот секоја кривина на зидот ќе ти го покрие како ормар...итн и други желби според вкусот на родителите т.е. децата !
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.022
Поени од реакции
949
Од слики неможеш да видиш.
Ти ги препорачувам салоните на Симпо, малку е скапо, ама е квалитетно.
Исто на Мебел Ви - Виница.
Имаш избор.
simpo kaj nas vo veles ima li detski sobi, bev pred godina nekade, nemase
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.052
Поени од реакции
1.175
са
simpo kaj nas vo veles ima li detski sobi, bev pred godina nekade, nemase
салонот и главниот магацин на симпо се наоѓаат во Велес така да ако нема таму нема никаде.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
simpo kaj nas vo veles ima li detski sobi, bev pred godina nekade, nemase
Cim si od Veles vidi vo AndroMebel, karsi parkingot, mebel Vi obavezno, I Simpo.[DOUBLEPOST=1520279066][/DOUBLEPOST]
са

салонот и главниот магацин на симпо се наоѓаат во Велес така да ако нема таму нема никаде.
Veles e grad drzava.
Se imame.
:D:D
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
.... во контекс на темата, никако купување на готова детска соба по салоните за мебел, туку дефинитивно препорачувам изработка на целосниот мебел по желба боја, материјал,а и според просторот истиот ќе се адаптира само и само со мајстори за дрвена столарија кои сами го изработуваат мебелот на лице место го мерат го изведуваат и за недела дена најмногу ти го монтираат !
износот на комплет детска соба не ќе биде половина туку третина од износот што би го платил во продавниците онака „фиксен “ да се купи од салоните за мебел и предност е што мајсторот секоја кривина на зидот ќе ти го покрие како ормар...итн и други желби според вкусот на родителите т.е. децата !
+1
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
...не сум јас тема, ниту не се дава оценка за моето мислење за купување на готова детска соба од салоните за мебел... ако веќе ме цитираш со „давање оценка“ највероватно, дај си и твое мислење и образложи зошто мислиш поинаку... вака без врска си оф топик ! ;)
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
...не сум јас тема, ниту не се дава оценка за моето мислење за купување на готова детска соба од салоните за мебел... ако веќе ме цитираш со „давање оценка“ највероватно, дај си и твое мислење и образложи зошто мислиш поинаку... вака без врска си оф топик ! ;)
Погрешно си го процесирал/а мојот коментар, +1 мислев на "плус уште еден што се согласува", тоа го потврдува и моето "ми се допаѓа" на твојот коментар. За да не дојде до заблуда следен, научи ги кратениците кои се користат за заштеда на време...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Погрешно си го процесирал/а мојот коментар, +1 мислев на "плус уште еден што се согласува", тоа го потврдува и моето "ми се допаѓа" на твојот коментар. За да не дојде до заблуда следен, научи ги кратениците кои се користат за заштеда на време...
... а каде се учат? ете колку си напишал сега коментар, а тогаш само „ 1+ “ значи уште еден дека се согласува? а беееееее кого вртиш леле :pos: ај не се љутам, јас сум згрешка :smirce:







 

Kajgana Shop

На врв Bottom