од пријателство до врска

Член од
22 јули 2020
Мислења
6
Поени од реакции
6
Здрави нова сум на форумов и не најдов ваква тема, ако има слободна избришете ја...
Се зближив со едно дете што е помал од мене 2 години, он е 16 а јас уште малце 18, и имаме многу заеднички работи..
Кога испаѓаме навечер, имаме два дена испаднато, и се беше другарски, а јас дрхтам у негова близинаа...Знам дека многу женски прво му биле другарки, па така после врска хаха..Ве молам совет, како да се понашам со него а да сфати дека ми се допаѓа:):P
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Се зближив со едно дете што е помал од мене 2 години, он е 16 а јас уште малце 18, и имаме многу заеднички работи..
Знам дека многу женски прво му биле другарки, па така после врска хаха..а јас дрхтам у негова близинаа :):P

Дете од 16 години и врскИo_O

А јас на тие години ДРХТЕВ да не не фати комшијата каде што крадеме цреши и сливи петровки. :icon_mrgr:

 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.076
Поени од реакции
1.516
Prvo ne letaj po fraeri drugo posamouvereno Pusti mu vodicka trepkaj mu dopir poishe vikaj go za Trcanje soping sladoled namamigo toj da pocne da ti se pusta da se zainteresira, ako nema ni od toa ishod togash reci mu direkno so ponataka? ali toa e posledno poshto najcesto e bez uspeh gledaj da ne stigne do toa. So srekja
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
6
Поени од реакции
6
Дете од 16 години и врскИo_O

А јас на тие години ДРХТЕВ да не не фати комшијата каде што крадеме цреши и сливи петровки. :icon_mrgr:
А што има врска денес на 12 години имаат дечковци, јас мислам дека ми е време мене 18, не е озбилно секако, да испаѓаш со некој итд итд;)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
многу девојки имал, а има 16 години. Уште мов на фацата има, таа била заљубена у него.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.665
Поени од реакции
4.387
Здрави нова сум на форумов и не најдов ваква тема, ако има слободна избришете ја...
Се зближив со едно дете што е помал од мене 2 години, он е 16 а јас уште малце 18, и имаме многу заеднички работи..
Кога испаѓаме навечер, имаме два дена испаднато, и се беше другарски, а јас дрхтам у негова близинаа...Знам дека многу женски прво му биле другарки, па така после врска хаха..Ве молам совет, како да се понашам со него а да сфати дека ми се допаѓа:):P
Пушти раце напред, лева рака на лев образ, десна рака на десен образ, доближи го твоето лице до неговото, погледни го длабоко во очи и кажи му дека ти се допаѓа.

Thank me later.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Здрави нова сум на форумов и не најдов ваква тема, ако има слободна избришете ја...
Се зближив со едно дете што е помал од мене 2 години, он е 16 а јас уште малце 18, и имаме многу заеднички работи..
Кога испаѓаме навечер, имаме два дена испаднато, и се беше другарски, а јас дрхтам у негова близинаа...Знам дека многу женски прво му биле другарки, па така после врска хаха..Ве молам совет, како да се понашам со него а да сфати дека ми се допаѓа:):P
да беше обратна ситуацијата каде машко сака да прави трансфер од пријателство на врска разбирам, не е баш лесен чекор ама во твојов случај би требало да е полесно, како што спомна некој претходно почни со случајни допири, па гушкање и т.н, доближи се до неговото тело, сепак се работи за помлада особа, може и тој има слични чуства ама ама нема толку самодоверба, треба да му помогнеш, само напред.
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
6
Поени од реакции
6
многу девојки имал, а има 16 години. Уште мов на фацата има, таа била заљубена у него.
Типот многу добра се понаша кон мене, така да нека имал не би ми пречело да има малку искуство машко е хаха
 
A

Aexil Kong

Гостин
Ваквите теми може некому се „болни“ и сега со право играат дупење со темава, зашто и јас влечам негативни искуства во времето кога бев на овие години и мене ми доаѓа нагон да ебам све по список на вакви теми оти ај во тоа време буквално немаш женско за другарка, за повеќе муабет од другарка претешко да имаш, туку и симпатии како да не постоеа. По некоја случајност ако ѝ се допаднеш, таа кога се распрашува и кога слуша зад грб ти зборуваат дека си ваков-таков одма се губи интересот кај нејзе на уште ништо ни започнато.
Некој ќе се најдеше исклучок ќе имаше една-две другарки и другиве го гледаат како алфа и омега, и ајде со него му се лижат оти тој ценет, почитуван, ваууу знаеш да те симпатизира некој од другиов пол е нешто уникатно, а останатово мнозинство боранија ден денес кога излегуваат шетаат во група од 5-6 машки, а понекогаш и повеќе и муабетиве им се како напалени, јас вака би им направил на оваа да биде моја, јас онака. Барем кај мене вака стојат работиве до ден денес.
Пред неколку дена испратија во душевна болница 3-4 млади личности што се познаваме лично полни со фрустрации по брза постапка беа ставени на терапија да се смират оти читаа вакви теми и ги погодуеше ептен, пошто им изгледаше ова нереално и друг свет и се полнеше гневот до максимум.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Имаше еден член на форумов на времето што му се смеевме за советите у темава, пошто секад викаше едно исто. Али коа пораснавме сфативме дека у право бил човекот.

Совет: Залапај го.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Дете од 16 години и врскИo_O

А јас на тие години ДРХТЕВ да не не фати комшијата каде што крадеме цреши и сливи петровки. :icon_mrgr:
А од колку треба да се почне врски според тебе?
Уште во средно треба да почнеш да ги истражуваш чувствата и спротивниот пол, сосема нормално и здраво е тоа.
Малку си закаснила со крадењето цреши, сливи и петровки тоа во основно го правевме, дури 7мо 8мо веќе други работи ни се мотаа на ум.
Дали ќе ми титне назад симпатијата, излегување во школски со друштвото кај што е таа, правење муабет што музика слуша ти вика Аврил и после цел ден сите албуми на рипит од Sk8er boy до I'm with you. Daydreaming и екстаза од самата помисла за неа. Пишување на мсн до сабајле..
 
Последно уредено:
A

Aexil Kong

Гостин
А од колку треба да се почне врски според тебе?
Уште во средно треба да почнеш да ги истражуваш чувствата и спротивниот пол, сосема нормално и здраво е тоа.
Малку си закаснила со крадењето цреши, сливи и петровки тоа во основно го правевме, дури 7мо 8мо веќе други работи ни се мотаа на ум.
Да во право си друже, само не ѝ суди нејзе, не е виновна. Тоа е тоа, едноставно, не сме сите убави и к'сметлии за да имаме врски во средно. :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
Да во право си друже, само не ѝ суди нејзе, не е виновна. Тоа е тоа, едноставно, не сме сите убави и к'сметлии за да имаме врски во средно. :)
Не дека јас којзнае колку врски сум имал, ама ќе се трудиш, ќе учиш како одат работите, ако видиш не ти оди ќе бараш што правиш грешно. Немој да мислиш мене мн лесно ми било, ама никогаш не сум се откажал. Многу е погрешно да мислиш дека треба да си убав за да те сака некој или ксметлија, погрешен ментален склоп. Видиш што прават тие што се успешни и копирај ги. Ако немаш самодоверба работи на тоа да ја зголемиш.
Искористи ја придобивката на интернетот, за сите прашања и проблеми можеш да најдеш одговор и решение.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Не дека јас којзнае колку врски сум имал, ама ќе се трудиш, ќе учиш како одат работите, ако видиш не ти оди ќе бараш што правиш грешно. Немој да мислиш мене мн лесно ми било, ама никогаш не сум се откажал. Многу е погрешно да мислиш дека треба да си убав за да те сака некој или ксметлија, погрешен ментален склоп. Видиш што прават тие што се успешни и копирај ги. Ако немаш самодоверба работи на тоа да ја зголемиш.
Искористи ја придобивката на интернетот, за сите прашања и проблеми можеш да најдеш одговор и решение.
Добро братко, биди поздравен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom