најди-остави-земи

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.484
Поени од реакции
13.287
Сте изгубиле некогаш клучеви од кола,стан,шупа,сеф,гаража и др...
и на голема мака сте и трошкови за барање и правење други...
но и нема и незнаете каде да се бараат...
Сте нашле некогаш клучеви од кола,стан,шупа,сеф,гаража и др...
на некого толку потребни кој и по огласи ќе ги бара и нуди награда...
ни и нема и незнаете каде да ги оставите...
---------------па еве од сабајле се фатив за работа и го направив ова...
ајде Битола ајде Берово и вам ви треба а не кошта многу поточно ич...
и се разбира го поставив на најпрометно место во градов, еве се гледа. Picture 3195.jpg . Picture 3196.jpg Picture 3197.jpg . Picture 3198.jpg
се моли координаторот од процесната линија ППЏ да не ми ја руши,гази и уништува оваа идеа, како што ги рушеше и газеше таму кај што работев.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
993
Поени од реакции
773
Ако има некој загубено клучеви и сака да отвори дома, некој постар автомобил или некој катанец (МОРА да е ПАТЕНТ брава) можам да му отклучам со посебни алатки, легално работам, не сум криминалец ;).
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
2.931
Поени од реакции
249
Секоја чест, а што правиме со циганиве наоколу?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
3.897
Поени од реакции
6.565
Све убо стрико, само шо ова не е Скандинавија.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.938
Поени од реакции
5.613
Се посумлив и посумлив ми станува.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.221
Поени од реакции
4.511
Само што кај нас ова нема да функционира како што треба.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
10.221
Поени од реакции
4.511
Зошто не би?
Многу мал број луѓе ќе го користат а ќе се најдат и такви кој ќе го испокршат, исшараат. Кај нас во државава ретко нешто вакво успеало да остане зачувано.

Видовме што се деси со оној уред соларен за полнење мобилни кој беше исто во Скопје поставен. Видовме што се случува со новите автобуси одма почнаа внатре да ги шараат седиштата.

Оваа идеа би заживеала можеби само во некој кафиќ, ресторан, маркет а вака тешко.
 
На врв Bottom