курсеви по Англиски јазик

DD

Член од
19 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
Ме интересира цената на курсевите по Англиски јазик во Скопје?
Мислам на курсеви за ученици?Колку е месечната рата?
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
зависи каде...1000-1200....1500
јас одев во работнички и таму плаќав 1600 месечно ама еден степен траеше цела година...а тие по еден семестар мислам дека беа околу 8000 за цел семестар (ама не сум сигурна за нив)
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Најевтини се онлајн курсевите по англиски на www.englishmak.com за основци 3.000 а за средношколци 4.000 ден. за еден степен од 6 месеци. Учиш ист материјал како и на редовен курс ама не трошиш бензин и си учиш дома. Софтверот е на македонски и е многу лесен за снаоѓање :tv:
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
ама не е исто да има комуникација во училница(5-6 лица да говорат меѓу себе и да го вежбаат говорот) и да седиш пред компјутер и сам со себе да си правиш муабет:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
:nenene:Токму во тоа е твојата заблуда, а веројатно и на многу други: онлајн е интерактивно учење а не „правење муабет“ пред компјутер. Си има професор кој е на располагање, а има и часови „во живо“ во виртуелна училница. Часовите се исклучиво за конверзација и целосно се посветени на секој присутен, а курсевите се учење во време кога најмногу ти одговара. Совет: пред да отфрлиш нешто што ти е ново - провери го!
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
821
Поени од реакции
301
имам проверено мнооогу онлајн курсеви...но никој ама баш никој нема да ме убеди дека изговорот,акцентот и таквите работи можат да се научат во виртуелна училница
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
имам проверено мнооогу онлајн курсеви...но никој ама баш никој нема да ме убеди дека изговорот,акцентот и таквите работи можат да се научат во виртуелна училница
Епа работата е што се создава контакт со професорот, ти не учиш сам, туку преку скајп комуницираш со професорот, само што ти си седиш дома и он седи во неговата канцеларија, а преку скајп не збориш сам со себе туку со него. Барем разгледај што нудат луѓето пред да ги исплукаш, овие курсеви се одлични за оние на кои не им се излегува од дома, исплатливи и прилагодливи :smir:
 
Член од
1 мај 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Точно и само да дополнам дека на www.englishmak.com часовите се одвиваат во виртуелна училница а не на Скајп. Кога зборуваме за училница значи има аудио-видео контакт и алатки за пишување, боење, цртање, презентирање на табла. Има сличности со обична училница но можностите се неспоредливо поголеми и од искуство знам дека 1 час поминат виртуелно е 100х поефикасен и во конверзација и во организација и презентација на материјалот отколку обичен час во кој повеќе следиш кој што прави отколку што учиш :wink:
 
Член од
1 февруари 2013
Мислења
15
Поени од реакции
3
moze li nekoj da mi kaze ako znae dali vo strumica ima kursovi po angliski jazik
ve molam mnogu mi e itno i potrebno
:oops:
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
За тие што сакаат да учат англиски, во Скопје новоотворена школа за англиски јазик со предавачи од америка (native speakers).
За повеќе инфо на телефон 070 248 437.

https://www.facebook.com/BridgesLearningCenter/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom