кк младинки

Дали има такви шо имат над 18год а сакат да тренират кошарка

  • да

    Гласови: 4 40,0%
  • не

    Гласови: 6 60,0%

  • Вкупно гласачи
    10
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
Здраво дечки,сакам да ве прашам дали во вашите градој има кошаркарски клубој за младинки пр во битола и др градој има за кадетки и пионерки само...пр. Јас мн сакам кошарка ама нема таков клуб каде шо можи да тренирам...да слушнам ваши мислења :)
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Здраво дечки,сакам да ве прашам дали во вашите градој има кошаркарски клубој за младинки пр во битола и др градој има за кадетки и пионерки само...пр. Јас мн сакам кошарка ама нема таков клуб каде шо можи да тренирам...да слушнам ваши мислења :)
Тренирај со најмалата генерација, многу ќе ти биде предност. Брат ми фудбал почна да тренира на 6 години со најмалите тогаш што беа моја генерација, имаа 9. Кога дојде време да се оформи група за негова возраст, беше Зидан за неговите зошто негова генерација до тогаш шутирала конзерви на улица и играла серва.

Можеби нема да играш утакмици, можеби ќе те буткаат и ќе ти лепат бананани ама ич да не ти е гајле, кога ќе дојде време да играш со твоја генерација, ќе бидеш за нив Лиса Лесли.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Најверојатно ќе треба да бараш за 18+ (професионале клуб) и да тренираш со нив ако веќе си голема за да играш со пионери/кадети. Ништо лошо од тренинг со 18+ а ти си 15/16 (не очекувај да играш утакмици ама тренинг со појаки е добар за сите, ништо не губиш). Е сега дал има таков клуб блиску до тебе тоа не знам но Македонија е ова така спортот (посебно групните спортови ако не се ракомет и фудбал) е на маргините...
 
Член од
19 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
Jas imam 18 nema kaj nas takov klub a nema ni zainteresirani kolku so gledam oti pr da imase pojke zainteresiranot najverovatno kese formirase ama aj ke vidime
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.433
Поени од реакции
68.569
Здраво дечки,сакам да ве прашам дали во вашите градој има кошаркарски клубој за младинки пр во битола и др градој има за кадетки и пионерки само...пр. Јас мн сакам кошарка ама нема таков клуб каде шо можи да тренирам...да слушнам ваши мислења :)
Има младинки во Битола, КК Младост Битола...
Имаат тим во сите помлади конкуренции (последната е У-18).
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Јас па мислев за најмлада категорија ме прашува и уште се унесов. Човече, кој скот :D
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.010
Поени од реакции
7.721
Тогаш зошто имаат екипа во У-18 логата? :D
Ваљда не играат со 16 годишни во таа лига :D
Металург во ракометот бе, на високо ниво е Битолската женска кошарка.Шо мислиш ти?
Ако не можиме фудбал и ракомет, можиме крикет, хокеј на мраз и бразилско џиу џицу.
 
Член од
10 февруари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
0
Има ли некој што има 18 а скоро се запишал да тренира некаде во Скопје?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom