квиз Арена

Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Дали ви се допаѓа квизот, како се игра, што е наградата за победникот и други работи.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.117
Почнат е квизот? Алфа се очај за промоција на емисии...

Прееска видов нешто најава, изгледа сосема кул студиото, а и концептот изгледа интересно.
 
Член од
12 јуни 2016
Мислења
403
Поени од реакции
83
Napisi voved, sto e, kako e, kade e. Uostalom kanta.
Па и затоа ја напишав темава да видам каков е квизот, како се игра бидејќи јас денеска прв пат видов дека е започнат. Па затоа не напишав вовед бидејќи не го знам.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Денес ќе е 4та недела веќе како е почнат, само заради квизов гледам Алфа и толку. Не е лош според мене, може да научи човек нешто, има интересни прашања, е сега малку е глупо на крај што некој од публика ниту ќе одговара прашања ни ништо, а може да си оди со 5000 во џеб. Има некои глупи луѓе пријавени, најчесто пензионери, бидејќи уште не сфатиле дека квизов е со прашања, си мислат кај Вучич одат во тоа ретардираното, ама среќа не се сите четворица такви. Водителот е малку забеган, ама ај и така јас лично не го слушам толку.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.404
Поени од реакции
6.522
Игрите се одлични, стварно се издвојува онај што најмногу знае.
АМА, да се најди човекот што го измислил она на крајот, која бедотија бе да се искиниш во 5 игри и на крајот обично дете да ти ги лапни парите без никакво покажано знаење.
Ако читате тие што сте го мислеле обесете се, едно без спонзор што би давал награда не треба ни да размислувате да почнувате квиз а друго ова правило на крајот мислам во ниеден квиз го нема во светот. Срамота е на квиз да е главна награда 5 илјади денари, дно дна е. Кола не се исплати да палиш од друго место надвор од Скопје да се пријавиш.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Игрите се одлични, стварно се издвојува онај што најмногу знае.
АМА, да се најди човекот што го измислил она на крајот, која бедотија бе да се искиниш во 5 игри и на крајот обично дете да ти ги лапни парите без никакво покажано знаење.
Ако читате тие што сте го мислеле обесете се, едно без спонзор што би давал награда не треба ни да размислувате да почнувате квиз а друго ова правило на крајот мислам во ниеден квиз го нема во светот. Срамота е на квиз да е главна награда 5 илјади денари, дно дна е. Кола не се исплати да палиш од друго место надвор од Скопје да се пријавиш.
Победниците одат во следен круг, главната награда сигурно е друга, овие 5000 се само за моменталната емисија. Последната игра ќе беше подобро ако наизменично одговараа, а не така. Последниот пат една будала дојде и си отиде со 2-3 илјади ли беа не памтам, глупости.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.404
Поени од реакции
6.522
Победниците одат во следен круг, главната награда сигурно е друга, овие 5000 се само за моменталната емисија. Последната игра ќе беше подобро ако наизменично одговараа, а не така. Последниот пат една будала дојде и си отиде со 2-3 илјади ли беа не памтам, глупости.
Абе и наградата што би била, не се способни едноставно, ќе измислат некое евтино крстење 5 дена за двајца, не вреди. Секаде во светот квизовите се играат за пари, како и се друго и ова е импровизација. Деца начукале во студиото се смејат на сред игра си шептат, не ги бива едноставно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.511
Абе и наградата што би била, не се способни едноставно, ќе измислат некое евтино крстење 5 дена за двајца, не вреди. Секаде во светот квизовите се играат за пари, како и се друго и ова е импровизација. Деца начукале во студиото се смејат на сред игра си шептат, не ги бива едноставно.
Се согласувам за тоа, глупо е тоа за наградите и се тоа. Мајка бара на крстарење некој, подобро нешто кола ова она, или 200-300 илјади. Битно кај Лила има милионче да си лапнеш.
Тие во публика ко од Бардовци да се донесени, земал еден си ги грицка ноктите, друг му се смее, трет се клати пред камера. :pos:
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Абе и наградата што би била, не се способни едноставно, ќе измислат некое евтино крстење 5 дена за двајца, не вреди. Секаде во светот квизовите се играат за пари, како и се друго и ова е импровизација. Деца начукале во студиото се смејат на сред игра си шептат, не ги бива едноставно.
Кој термин оди квизот?
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.002
Поени од реакции
9.158
Го гледав два пати. Беда е. Можеби не беда на ниво на Вучиќ, ама не е многу далеку.

Студиото им е многу лошо поставено. Публиката како со црви во газот, прават муабет, зеат во таван, чепкаат носеви, а цело време прикажани во полно светло. Натпреварувачите немаат имиња, поставени еден спроти друг, на екранчињата им го пишува одговорот, можат да препишуваат. Прашањата како да останале од Пулси-квиз за полуматуранти на МТВ ’99. Една од игрите им е меморија, жити се`! Димитар од УМС won't just shut the fuck up. Графичкиот дизајн им вреска 2006. И на крај, награден фонд - 5000 денари што може и да ги изгуби од човек што може и да е некој вработен кај нив во телевизија.

Но, во секој случај, поарно ова отколку Брачен судија. :toe:
 
Член од
5 јуни 2015
Мислења
682
Поени од реакции
445
Се согласувам за тоа, глупо е тоа за наградите и се тоа. Мајка бара на крстарење некој, подобро нешто кола ова она, или 200-300 илјади. Битно кај Лила има милионче да си лапнеш.
Тие во публика ко од Бардовци да се донесени, земал еден си ги грицка ноктите, друг му се смее, трет се клати пред камера. :pos:
Сонувај дека некој ќе го земе милионот во Се или нешто. Последните две сезони секоја имаше по 215 емисии,значи 430 емисии во двете последни сезони и милионот беше во кутија на играч 5 или 6 пати.
И тоа, гледаат ликови кои по психа и карактер не се ризикувачи таквите ги пуштаат со милион во игра.
И да, секогаш мора играчот да води 3 во публика на секое снимање, тоа е малтретирање. Сум учествувал во Се или нешто и ова од лично искуство го пишувам.

КвизотАрена е аматеризам. Но го следам, бидејќи сакам квизови на знаење, иако можело и подобро.
Секаде квиз се прави за пари. Кој покаже знаење да зема пара. 5.000 се мизерија, и ретко играчот да ги земе сите тие 5.000.
И ако се само 5.000, и на нив се одбива данок од 10%. Јас и партнерот во Без Поени земавме 2.000 утешителни па и на тоа ни одбија 10 % на данок. :D
Публиката е очај, но барем веројатно телевизијата сама си ја наоѓа публиката и веројатно ги наоѓаат по улици и за сендвич и сок ги носат во телевизија. Барем не мора играчот во Арена да носи публика. Иако чинам имаше и малолетници во публиката, а не сум сигурен дека е дозволено во квизови да има малолетна публика.

Нема шанси за Арена да се пријавам, иако обожавам квизови на знаење. И се сметам себеси дека имам знаење.
Последните 12 години сите можни квизови на знаење на ХРТ активно ги следам. Тко жели бити милијунаш, Најслабија Карика, Све у 7, Један против 100, Потјера, Волим Хрватску.......
 

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
977
Поени од реакции
2.420
У глобала не е толку лошо ама не е и нешо сјајно.Терминов слабо го фаќам ама чат пат ги глеам имаат интересни прашања иначе нишо од квизови на знаење едино што поштувам беше Кој сака да биде милионер со Трендо ете тоа ти е квиз иди таму види колку знаеш и земи некој денар и она Круг на знаење исто на Алфа што беше мислам уште даваат ги имам фатено а ова другово пиши пропало.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom