евтино, лесно, едноставно, и ефикасно перење на автомобили

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.711
Поени од реакции
163.156
Ајде прво ќе ги пишам локациите

Gala wash има на следниве локации
локација: кај Борис трајковски салата
локација 2: Аеродром Oкта бензиска бул. Србија
локација 3: Аеродром Окта безниска 3-та Македонска бригада ( на оваа пумпа во склоп има и правосмукалки кои исто така работат на жетони) 1 жетон-180 секунди.

Ова е интересно за оние што немаат двор и им е мерак ете да пробаат да го исперат аутото, aли дека ќе се измие кола воопшто за 100 денари тешко. Впрочем и за 200 денари нема да се измие.
Исто така за таксистиве е добро кои сакаат да ги исплакнат коливе.

Јас Бев два-три пати бидејќи ми беше интересно да пробам.
Она што мене ме зачуди додека чекав на ред, е што многу од нашиов народ незнае воопшто и како се пере кола.
Дека треба на крај да се пребрише итн.
Мисли дека вапот ќе го земе испрскај и готово. Колата е чиста веќе.
Пред мене беше човек со жена, кој ставил 50 денари и леле вика ја исправ за 50 денари колата. И наредниве 3-4 дена ќе ми биде чиста
Му велам абе знаеш ли дека треба да се помине колава со еленска.
Инаку ефект ќе немаш ни 1 саат само со вапот.
Ми вели поима немам брат. :confused:
Отиде купи крпа и пребриша колку толку.


Еден дечко кој чекаше после мене ме праша дали еленска се употребувало пред или после перење. Љубезно му помогнав.
Според мене за перална цена/квалитет (вложено-добиено) Веро Џамбо пералната е најдобра. За 250 денари комплет се добива навистина средена кола.
Никогаш нема да се испере така на Gala Wash макар ставиле и жетони од 500 денари.

Единствено нешто што вреди на Gala се правосмукалките.
Јас се надевам дека сега народов кога веќе има можност, особено жениве нема да се правдаат и ќе си ги исчистат коливе.
Ах, додека не се најде сервис што со жетони ќе ги извади сите 150 пара штикли под седиште, зад седиште, во ѓепек, тешко.
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
10.735
Поени од реакции
6.709
Ne sum se kaskal za edna paketa cigari. A i da resam da se kaskam sigurno nema da mu platam. Za edno crevo i sunger veruvam deka ke se snajdam i sam. Patem receno vo Bitola gi ima veke edna godina i cenata im e 70 den 7 min. Normalno da ti ja isperat e vo prosek 150. Taka da kako sto rekov za edna paketa cigari ne se zaebavam da se kaskam, plus to i deckoto so peri treba od nekade plata da zemi.
Ах, додека не се најде сервис што со жетони ќе ги извади сите 150 пара штикли под седиште, зад седиште, во ѓепек, тешко.
I vlazni maramcinja, palomi..... ;)
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
10.735
Поени од реакции
6.709
Кога се разговара со тебе, можи и поубаво е да не се мисли. Имаш право.
A najubavo bi bilo voopsto i da pocnuvas razgovor so mene. Niti te prasav nesto, niti mi treba tvoe mislenje za bilo sto. Ko ke mi treba sovet ili mislenje od glupi ljuge ne se sekiraj prvo tebe ke te prasam, dottogas daj odjebi.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
1.354
A najubavo bi bilo voopsto i da pocnuvas razgovor so mene. Niti te prasav nesto, niti mi treba tvoe mislenje za bilo sto. Ko ke mi treba sovet ili mislenje od glupi ljuge ne se sekiraj prvo tebe ke te prasam, dottogas daj odjebi.
Зошто имаш потреба да мислиш како сите тебе те напаѓаат?
Не знам што кажав толку трагично за на овој начин да реагираш.
Тракторот е превозно средство исто како и автомобилот, теле едно !
 

мкд владе

Гостин
Член од
21 ноември 2009
Мислења
10.735
Поени од реакции
6.709
Зошто имаш потреба да мислиш како сите тебе те напаѓаат?
Не знам што кажав толку трагично за на овој начин да реагираш.
Тракторот е превозно средство исто како и автомобилот, теле едно !
Ti ne bese deckoto sto edno vreme pisese tuka deka nesakal da se zameruva so nikoj od pojma nemam koi pricini. So procveta vaka naednas?
A da ke zaboravev. Odjebi
 
На врв Bottom