еМакедонија vs еБугарија !?

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.026
Поени од реакции
12.057
Може да ми каже некој какви се шансите утре да започне војна и зошто сега почнав да играм ако може некој да ми објасни како некој со македонско државјанство што би требал да направам за да и помогнам на еМакедонија ?
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Вака, еБугарите изгласуваат закон за природни непријатели со нас поради тоа што тие се во Еден, а моменталните битки Феникс - Еден се: еСрбија - еХрватска, односно еТурција - еГрција, бидејќи знаат дека за да ни помогнат нас нема да ја остават сопствената земја па ова е добар момент за нив да нападнат...Исто така е важно што скоро 50 % од населението на еБугарија е против војна со нас и влегување во Еден, така да затоа неможат да добиајт 66 %, односно 1/3 од конгресмените.... така да војна може да има само до 25 бидејќи тогаш се претседателските избори и 90 % ќе го сменат националистот од претседател кој сега ги води во погрешен правец. еСрбите денес се покажаа дека заедно со Турците ни се едни од најдобрите пријтели во играва со што потпишаа мировен договор со еХрватска само за да ни помогнат нас. На нас останува да помагаме на еТурција да го одбрани еКипар од еГрците.
ПС. Се надевам дека ти помогнав. о/
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.583

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.817
Поени од реакции
6.332
Ај преку к** нека почне војна......тоа е единственото нешто што ме држи во играва.Да земам се што имам да истенкам и крај да ја оставам играва......
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Вака, еБугарите изгласуваат закон за природни непријатели со нас поради тоа што тие се во Еден, а моменталните битки Феникс - Еден се: еСрбија - еХрватска, односно еТурција - еГрција, бидејќи знаат дека за да ни помогнат нас нема да ја остават сопствената земја па ова е добар момент за нив да нападнат...Исто така е важно што скоро 50 % од населението на еБугарија е против војна со нас и влегување во Еден, така да затоа неможат да добиајт 66 %, односно 1/3 од конгресмените.... така да војна може да има само до 25 бидејќи тогаш се претседателските избори и 90 % ќе го сменат националистот од претседател кој сега ги води во погрешен правец. еСрбите денес се покажаа дека заедно со Турците ни се едни од најдобрите пријтели во играва со што потпишаа мировен договор со еХрватска само за да ни помогнат нас. На нас останува да помагаме на еТурција да го одбрани еКипар од еГрците.
ПС. Се надевам дека ти помогнав. о/
2/3 грешка.
 
Член од
2 август 2009
Мислења
1.739
Поени од реакции
136
Македонија пред околу половина час ја започна својата прва битка против Бугарија. Илјадници македонци се упатија кон Софија и кон ослободување на Пиринскиот дел. ТИ и требаш на Македонија РЕГИСТРИРАЈ СЕ ТУКА и заедно со другите Македонци чекори кон победа.
 

cokance

Затишје пред курац.
Член од
11 август 2008
Мислења
686
Поени од реакции
145
моја поддршка имате, само што регистриран и више 5 души претепав :vozbud:
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
876
Поени од реакции
462
АЈДЕ НЕКА НИ Е ЗА МНОГУ ПА УШТЕ 100 ПАТИ ПОВЕЌЕ ОД ОВА ДА ОСВОИМЕ!
СЕ ГЛЕДАМЕ ВО СОФИЈА НА КАФЕ!
УБАВО ГИ ИСПОТЕПАВМЕ БУГАРИТЕ!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Се регистрирав на играва иако поима немам ни што правам ни што треба да правам, изгубен сум ама си викам ќе се снајдам. Некој да ми каже како е војната, кој победува моментално?
 
Б

Бат Елохим

Гостин
исто и јас. се регистрирав јадам, одам на работа и тренирам... ко у логор се осеќам :icon_lol:
аа и денес блеев у мапата... се чудев шо да праам...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Дали ова според мапава што гледам значи дека сме освоиле дел од Бугарија веќе? Браво ако е така, ќе ја биде цела Македонија за некое време :)
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.670
Поени од реакции
21.228
Ех, едно време бев еден од 10те најјаки македонци. Кога немавме земја наша. Памтете ме како што го паметите Питу Гули. Се боревме за слобода. Сега Македонија е во вашите раце, деца мои.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom