витафон лечење со звук

Член од
17 мај 2010
Мислења
58
Поени од реакции
40
дали некој има некое искуство со овој апарат?
ако има ве молам споделетего на форумов.
 
T

Tetro

Гостин
звук=ултразвук? или не? или треба да бараме по интернетов?
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Незнам за витафон ама сум слушал доста за solfeggio ѕвуци у стилот на 528 хз и слично.
Која е поврзаноста незнам баш ама би требало да ја има.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Благодарение на интернетот не треба да се купува никаков апарат...:)


Listen and heal...relax...or not...:toe:
:vozbud::vozbud:
 
Х

Ханзо

Гостин
Хамммм. 528 гзов, колку фреквенции само има измешано во клипот. Моето прво прашање, клучно за мистеријата: 528-цава е излезена од лабораторијата на легитимен доктор или визбата на Rainbow Springleaf, каде што воедно се собираат и другите new age експерти на дување мара и вежбање јога? Онака прашувам, не дека има некакви шанси да е првото.
 
Член од
17 мај 2010
Мислења
58
Поени од реакции
40
точно мислам на тоа, ама прашањето беше дали некој го користел витафон и какво е неговото искуство.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Сестра ми користи за циркулација веќе неколку месеци (ако не и година).Ако прашуваш дали има ефекти колку што јас знам нема некои подобрувања.:toe:
Зависи за што ќе го користиш.Знам дека има проспект колку време треба да се користи,колку пати на ден, колку минути, на кои точки од тело се става ...
А инаку звукот иритира ептен . :)
 

^X^

Член од
22 декември 2007
Мислења
1.457
Поени од реакции
376
Ова е класична измама. Ќе ги наведат сите можни болести, од синуси, дијабетис, висок притисок, спондилози, артритиси итн. И ете они го имаат волшебното решение, нешто на кое официјалната медицина не се сетила...
Слична измама во стилот на космодиск и други, кои кои што се продаваат или доправа ќе се појават... Зошто се продаваат, тоа е можеби за темата психологија, затоа што официјалната медицина нема решенија, а оној што има таков проблем не сака таков одговор и повеќе сака да верува дека постојат "волшебни" решенија.

Инаку витафонот мајка ми го користеше. Има проблеми со кичмата и се разбира стана жртва пред околу 2 години и им даде сто евра...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom