Ш##пост на Стев

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
Maртниез(мартини со благ вермут)
20200731_180424.jpg

Си направив и dovetail guide...нема да постирам слика
1596904749233.png

Изгледа вака, само дрвено и без магнети..
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
Леле цел месец немам постано...
Да се биде фер, крајно бев зафатен во последно време
20200916_175851.jpg

Boulevardier коктел(негрони со виски наместо џин)
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.273
Поени од реакции
4.093
20200926_105840.jpg
20200926_110047.jpg

Се дрзнав да пробам Bitter Melon(карела- Momordica charantia ). И.....како што името стои горка диња...горка е . Само нема фкус на диња. Она белото не е до толку горко, ама поретко се јаде(сунгересто).
Уште едно на листата“Зошто луѓе го јадат ова„
Демек во ладна вода помалку горко го правела или што и да е. Ќе пробам, ама не очекувам резултати.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.550
Поени од реакции
20.908
Прегледај го приврзокот 268101Прегледај го приврзокот 268102
Се дрзнав да пробам Bitter Melon(карела- Momordica charantia ). И.....како што името стои горка диња...горка е . Само нема фкус на диња. Она белото не е до толку горко, ама поретко се јаде(сунгересто).
Уште едно на листата“Зошто луѓе го јадат ова„
Демек во ладна вода помалку горко го правела или што и да е. Ќе пробам, ама не очекувам резултати.
beloto ne se jade nitu semkite... dobro e za protiv rak i takvi sranja i diabetis, namaluva seker. go jadat u razni aziski mandzi a ok e i u sokovnik so drugi ovosja kombinacina za zdravje...

eve ti prost filipinski recept

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.418
Поени од реакции
51.469
Како е темава релевантна некој да објасни?
Како не е, погледни ја оваа креативност низ странициве наназад.
Може многу да се научи од Стев, само ние сме глупи што му се смееме и го дупиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom