Ш##пост на Стев

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.673
Поени од реакции
27.550
Многу убаво си го насликал Колосеумот.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
20200515_192254.jpg

Го правам според фотографија.
copy 2.jpg

Како што кажав, рани фази.
Никако не може бојата да ја потрефам.
Плус, правам и други ствари во меѓувреме...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Браво, од секогаш им се восхитувам на луѓе што си цртаат :) Јас цртам како да сум со посебни потреби.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.733
Браво, од секогаш им се восхитувам на луѓе што си цртаат :) Јас цртам како да сум со посебни потреби.
Ја овој го глеав порано, многу е добар. :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.963
Поени од реакции
195.486
Ја овој го глеав порано, многу е добар. :D
Џабе е :D Затоа огромен восхит имам кон луѓе што си цртаат а знам дека е релаксирачка активност за мозокот ама тоа е...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
20200522_190147.jpg

Oва е коктел што фатив да сликам(на мало платно)... Уште се мучам со рамката на чашите и мразот. Ананасот и течноста треба ретуширање
Автоматски споено мислење:

20200522_180254.jpg

Работев и на сенет фигуите. Тие како песочен часовник(лево, пониски) се измазнети горе и доле
Ендно од стапчињата за фрлање е готово(барем со грува работа....)
Оквирот на таблата е ишмирглан, уште некоја минимална работа на квадратите и за се затнат некои дупки одоздола...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
20200525_181209.jpg

3 oд вториот сет изгледаат вака. Едно од другите 2 е почнато да се струже...
Завршено можда пониски...
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.270
Поени од реакции
4.092
Иако немам постирано можда една недела...дефинивно немам седено правено ништо...
20200603_165422.jpg

Овие се скоро довршени. Како рестото од сетот од се грубо ишмирглани....
20200603_182815.jpg

Исеков "копчиња".. за вториот сет...од каде...хехе..се снајдов...
И ах...направив имитација мараскино цреши(немав црвена прехрамбена боја при рака) и тип на ликер од цвет од бозел(st germain )..

20200603_203445.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom