Што јадете во моментов? (фото)

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.170
pelagonija koj sedel znae :)

na tetkite, i mene mi bese cudno zosto gi vikaat taka, imase nekoj muabet deka se dojdeni od demir kapija
i eventualno bile poznati po toa, ama ne pamtam tocno kako bese prikaznata.
manje bitno, si rasipavme digestiven trakt od gmetenje zeski peciva navecer hhh.

definitivno kasperot na prvo mesto od tie pred pelagonija, mada mislam deka nemase losa sendvicara okolu pelagonija.
kaj buco, koga imase uslovi za nekoja sofra vikendaski :ROFLMAO:

inace denes

Прегледај го приврзокот 300668

svinsko, omlet so kompiri, i nekoi berries, cel zivot ne gi nauciv koi se so se.
i Budejovicky naravno :pivo2:
Lingon. Како ги јадеш, не знам. 10 години во Шведска и не научив да ги комбинирам како нив.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
Јас колку што знам местото е викано така оти над него имало некој бутик со mannequins и по тоа го завикале кај курвите
Така се вика пошо само тие работат навечер :D
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Порано продаваа 2 тетки, мислам беа сестри, прво се омажи едната, а пред да се преселам некој ми спомна дека се омажи и другата, не разбрав зошто им беше дадена титулата. Многу одамна не ме има наносено пат од таму. Како студент, ова беше најефтиното нешто што најдува во тој реон и во оваа доба: рандом кашкавал, рандом кечап, бааги тесто :D
Кај Буцо јадевме со плескавица, кај Каспер со батак, а курвите ни беа вечерата, се места по хасап систем :cool:
Чудно што не го спомнуваш Шампионче за пиците, обично после 10-11 беше опција. А кога ќе ми текне за Каспер кога беа во бараките, пред да се преселат во таа зградата подоле, обавезно лепчето на скарата и залиено со зејтин и вегета одозгора....
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.516
Поени од реакции
34.574
Чудно што не го спомнуваш Шампионче за пиците, обично после 10-11 беше опција. А кога ќе ми текне за Каспер кога беа во бараките, пред да се преселат во таа зградата подоле, обавезно лепчето на скарата и залиено со зејтин и вегета одозгора....
Да, ги испуштив, одевме и таму чат пат.
Апла ретко јадев пецива, повеќе сум одел како друштво од овие места :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom