Што јадете во моментов? (фото)

Член од
12 декември 2007
Мислења
4.729
Поени од реакции
9.766
Od koa ke go stisnat i posle stavat vnatre pomfrit da si copkas mi e ok, ako mi go stisnat so pomfrit mi e mnogu gadno. Pire vo tostot. :sick:
Која генерација си? Струмичанец мора да респектира помфрит во тост, ББ беше поим на времето, посебно петок/сабота накај 3-4 сабајле после пијанчење. :D
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
Која генерација си? Струмичанец мора да респектира помфрит во тост, ББ беше поим на времето, посебно петок/сабота накај 3-4 сабајле после пијанчење. :D
91va, ama vo tie docni saati i sam ne znaes so jades. Obicno eden poracuva za site i sto ke ti donesat toa. :D
 
Член од
28 август 2013
Мислења
3.963
Поени од реакции
11.764
На тие што им пречи тост со помфрит внатре, им пречи ли исто што во гирото има помфрит?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Poima nemam... moe si e edno parche rib eye drugovo e na drugi musterii
ја поеќе стриплоин сакам,не сум јас голем фатн на рибај,башка и драј ејџ..нх незнам,али флорентинскиов стек би го спакуел ко два и два ))))))
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.528
ја поеќе стриплоин сакам,не сум јас голем фатн на рибај,башка и драј ејџ..нх незнам,али флорентинскиов стек би го спакуел ко два и два ))))))
Jas sakam nesto prosto i lesno za spremanje. Treba da se uziva mesoto vo ovoj slucaj. Ti si ekspert znaes da spremis lol, amatereki daj polesno parche. Drugovo u restorant.

Ke bide interesno ova so vnuka mi ke jademe i i vetiv najbolji rib eye... Oni u japan ziveea pred koronava pa veke mi spomna ke treba da e bolje od tamosnive lol
 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.771
Pelena na usta ke si stavam od vas dvujca , po vtor pat vi go kazyvam ova , ligi do kolena ...
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Jas sakam nesto prosto i lesno za spremanje. Treba da se uziva mesoto vo ovoj slucaj. Ti si ekspert znaes da spremis lol, amatereki daj polesno parche. Drugovo u restorant.

Ke bide interesno ova so vnuka mi ke jademe i i vetiv najbolji rib eye... Oni u japan ziveea pred koronava pa veke mi spomna ke treba da e bolje od tamosnive lol
Јапан има најбоље месо,евер.Кобе,вагју..После иде,aus,usa,sco,irl,fra итн..
Пред да го гриловаш стекот,нела отстои едно 30 мин на собна температура ))
Сол,шеќер,бел бибер))) и обичен зејтин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom