Што јадете во моментов? (фото)

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Ne si bila gladna :sneaky: .
Tuku povekje facata na mazot ti me interesirase kakva mu bese ko ti pokaza so kupil. Ona zlobna podmukla nasmevka ili kefoj deka konecno se resi da probas tradicionalna islandska hrana :cautious:.
Баш така. И умре од смеење кога ја пробав и изреагирав. :(
 
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
@мкд владе, си доаѓам дома, маж ми ме вика во кујна да видам што купил. Ебена кофа со нешто... Кисело(според амбалажата. Отварам, телешка пача! :pos: Плус некое месо со бел лој на него. Сега ќе ја пробам пачата(а мразам пача!). :D

Дис ис Џекес!
Прегледај го приврзокот 362526Прегледај го приврзокот 362527Прегледај го приврзокот 362528

Едит: гадно како што изгледа. :sick:
Мислев англиската кујна е врв на невкус ама Исланѓаните да ти биле вистинските шампиони. Телешка пача па и во туршија. Е многу јако.
Од постарата генерација (раснати веднаш после Втората Светска Војна, во разрушена Југославија) како деца рипале од радост мајките ако им подготвиле овчија пача.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Kako sakas reci, za nikade sme. Mazi :toe:
Е после имало ливадарки...
Мислев англиската кујна е врв на невкус ама Исланѓаните да ти биле вистинските шампиони. Телешка пача па и во туршија. Е многу јако.
Од постарата генерација (раснати веднаш после Втората Светска Војна, во разрушена Југославија) како деца рипале од радост мајките ако им подготвиле овчија пача.
И ова е нешто што го приготвувале порано за да преживеат преку зима, па останало традиција.
Автоматски споено мислење:

Преубаво! Што сѐ имаш тука?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom