Што читате во моментов? (со краток коментар)

Член од
25 ноември 2005
Мислења
16
Поени од реакции
0
Nadobra kniga sto ja imam denovive procitano od Den Braun ANGELI I DEMONI. Definitivno knigava me fascinira. Cool e. opisan e skoro cel Vatikan i ima trista dalaveri. Epten e dobra. Vsusnost svativ deka cel katolizam se bazira na na eden kamen . A toa e vsusnost grobot na Sv Petar. A sega ke ja procitam od Agata Kristi SE NAJAVUVA UBISTVO pa ke pisam posle i za nea
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
ne citam mnogu knigi ama koga citam,citam,edno vreme aktvno citav
knigi edna po edna:lud:
se zbudalev ali vredese
najubavata kniga so voopsto
nekad sum ja procitala e "Ljubovta na mojot zivot":icon_lol:
dodeka ja ctav,placev zasto bese mn tazna ali dobra bese:wink: :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Ништо у моментов ама сакам да читам по нешто од време на време само не лектири...ФРОЈД!! :icon_lol:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
majstorot i margarita - bulgakov....odlicna e....koj ne ja cital odma da ja zeme v race :icon_lol:
 

Lea

Член од
19 ноември 2005
Мислења
152
Поени од реакции
2
Allita напиша:
majstorot i margarita - bulgakov....odlicna e....koj ne ja cital odma da ja zeme v race :icon_lol:
jas sum do 100-ta strana(posle smrtta na Berlioz) i da ti kazham dosadna malku mi stana poslednive 20 strani...se mislev dali da ja batalam???...pointeresna e posle???
 
Член од
18 ноември 2005
Мислења
19
Поени од реакции
0
Allita напиша:
majstorot i margarita - bulgakov....odlicna e....koj ne ja cital odma da ja zeme v race :icon_lol:
сум ја читал одамна... во моментов читам “паранези и максими“ на Шопенхауер, филозофско гледање на она што го следи животот, на пр. среќата,тага,радост,друштво... и т.н.
Е, најтопло ви ја препорачувам “Богот на малите нешта“ од Арундати Рој, индиска архитектка - извонредна книга!!!
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Lea напиша:
jas sum do 100-ta strana(posle smrtta na Berlioz) i da ti kazham dosadna malku mi stana poslednive 20 strani...se mislev dali da ja batalam???...pointeresna e posle???
ke vidish....jas ne se nadevav taka da zavrshi knigava :) do kraj neznaesh sho ke se sluci....mene ne mi beshe dosadna ja docitav vcera samo 3 dena mi trebaaa...oci mi istekoa i na forumov i na knigata :icon_lol:
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
phoenix напиша:
Е, најтопло ви ја препорачувам “Богот на малите нешта“ од Арундати Рој, индиска архитектка - извонредна книга!!!

e ovaaa ke da e sledna...tnx..ne mi e citana:)
 
Член од
9 ноември 2005
Мислења
170
Поени од реакции
3
Откако ја завршив Светот на Софија од Гордер,ја прочитав Кога доцни принцот од Велко Неделковски а сега ја читам Деца на апокалипата од монах Јован и монах Андреј.Многу ми се допаднаа претходните две а мислам дека последнава е закон,само да ја прочитам пред Нова Година зошто потоа ќе ми замине концентрацијата.
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Halfling's Gem od R.A.Salvatore sega ke pocnam da ja citam anaredna na spisok e Petmina koi gi srekavas vo rajot...taka mislam sevikase (?)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom