Што физички ги воодушевува жените?

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.140
Поени од реакции
11.804
Мене критериумот за убавина ми е многу basic.. Да не е грд.
Ама грд, БРЕ. Не ми е битно толку низок висок дебел слаб плав црн шотијазнам, само да не е непролазно грд.
Не сме ние визуелни суштества како вас мажите :) Кај нас звукот патува побрзо од светлината XD
Уствари сите физички карактеристики шо можам да ги наведам како клучни се многу блиску до самодовербата и шармот на типот ама ајде..
Да не оди неприметно или згужван како перек, значи да има од некаков..
Да има очиња длабоки паметни, да не гледам низ нив..
Убава насмевка е секогаш огромен плус..
И да е увек скоцкан и среден. Не мора у Спрингфилд да се носи, ама да му е пеглана кошулата и да мириса на чисто не е толку тешко :)
Останатото е personality.
Е ова истото и за мене важи. Плус да има добра секси задница. :love:
Да знае да ме насмее, слатко, искрено, детски. :pipi:
И не мора да е толку скоцкан де. Некогаш добро е и да биде бушав. :D Ако и тогаш е сладок, замисли каков би бил кога е скоцкан. ;)
 
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Најчесто ако е згоден (добро граден) и ако има убава фаца, поглед...
Тоа е од физичкиот изглед што може да те одушеви од прва
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.788
Поени од реакции
3.336
Е ова истото и за мене важи. Плус да има добра секси задница. :love:
Да знае да ме насмее, слатко, искрено, детски. :pipi:
И не мора да е толку скоцкан де. Некогаш добро е и да биде бушав. :D Ако и тогаш е сладок, замисли каков би бил кога е скоцкан. ;)
Значи, паѓаш на природен, неизнасилен шарм :)
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.140
Поени од реакции
11.804
Значи, паѓаш на природен, неизнасилен шарм :)
Па има ли нешто поубаво од природно, спонтано, искрено однесување? Како да не паднеш, да не стопиш пред такво нешто? :)
 

CHukioo

Шо треба овде да пишам бе? -.-'
Член од
30 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
22
Сега свајчам зошто не можам женска да си фатам.. Многу ги гризам ноктите а тие сите во далнки да ти гледале а знам дека ич нејча машки со изгризани нокти.. (освен девојчина шо истито го пра, а со такви само сум бил :P )
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.788
Поени од реакции
3.336
Па има ли нешто поубаво од природно, спонтано, искрено однесување? Како да не паднеш, да не стопиш пред такво нешто? :)
Moрам да признаам дека и јас „паѓам“ на тоа :)
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Па има ли нешто поубаво од природно, спонтано, искрено однесување? Како да не паднеш, да не стопиш пред такво нешто? :)
Moрам да признаам дека и јас „паѓам“ на тоа :)
И јас паѓам на природно и на спонтано.
Ама тоа бидејќи имам две леви нозе. :X3:
 
Член од
9 април 2009
Мислења
3.183
Поени од реакции
3.830
во нетолку далечното минато, тоа би било принцот на бел коњ, а сега, исто принцот само со леон, јагуар, мечка или слична шумска ѕверка. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.372
Поени од реакции
2.542
За мене лично-
значи треба да е маж во права смисла на зборот, а не депилирано мектросексуалче, со исчупани веѓи и вишок на естроген...Маж е овој:


а, не овој:Убавината тука не е пресудна и нема многу допирни точки со харизмата, шармот и машкоста...

И втора работа - рацете!
Не можам да смислам маж со одвратни раце, преслаби, предебели или грозни нокти...Одма си правам филм како ќе треба со тие раце да ме допре и од старт сечам...Нема понатаму...
За висината немам некои строги критериуми и не се согласувам дека оние високите мажи се најзгодни, нема врска...Е сега да не е па метро и жилет, а јас 178 и со лупа да го гледам...
Тоа е тоа... :)
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
За мене лично-
значи треба да е маж во права смисла на зборот, а не депилирано мектросексуалче, со исчупани веѓи и вишок на естроген...Маж е овој:


а, не овој:Убавината тука не е пресудна и нема многу допирни точки со харизмата, шармот и машкоста...

И втора работа - рацете!
Не можам да смислам маж со одвратни раце, преслаби, предебели или грозни нокти...Одма си правам филм како ќе треба со тие раце да ме допре и од старт сечам...Нема понатаму...
За висината немам некои строги критериуми и не се согласувам дека оние високите мажи се најзгодни, нема врска...Е сега да не е па метро и жилет, а јас 178 и со лупа да го гледам...
Тоа е тоа... :)
Ова со рацете озбилно?:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom