Што физички ги воодушевува жените?

SS Divizion Totencof

Александар Невски
Член од
2 јуни 2013
Мислења
121
Поени од реакции
102
Mene me vlece opustenost i gestikulacii. Ne me kjarue nikoj bez opusten stav i drzenje na telo. Ne sakam da odam pokraj nekoj koj se dvizi ko vojnik ili pa pokraj nekoj koj ne znae kaj da gi drzi racete dur ide po ulica. Koga ke vidam decko deka e zdrven mi e ogromen turn off.
Druga stvar e prepoznatlivost. Primer: naocari, brada, karakteristicna frizura, karakteristicen stil na oblakanje or smthn. Primer: "Petar be, so bradiceto okolu usta.". See? It even sounds sexy.
Treto, ubavi zabi i nasmevka. Auf ova kolku go krasi maskoto, ne ste svesni. Retko gi zabelezuvam zabite kaj masko, mi se cini deka nikogas ne mi bile del od teloto na lugjeto koj bi go analizirala, se dodeka ne vidov masko so preubava nasmevka. Instantno mi dojde da odam i da mu kazuvam sali samo za da se smee i da go gledam dur se smee :)
Adamovo jabolko. Mnogu.
I visina, ko sto vekje kazaa. Visokite mazi se sekogas posexy posto deluvaat pojako. Silni se da te krenat vo race, da istepaat razbojnik sto bi sakal da te napadne, da te branat od divi dzverovi(bubasvabi, bumbari and shit haha) koa ke se zakarate da rusat dzidovi so tupanici i slicno :))))
wake up life is not that easy :D
na kraj kako i sekoja devojka ce se zadovolis so pod prosek (y)
toa vazi i za nas maskite koi mnogu zabeguvame po misici i lepotici, zatoa ostavi zivotot da tece po priroden tek
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Mene me vlece opustenost i gestikulacii. Ne me kjarue nikoj bez opusten stav i drzenje na telo. Ne sakam da odam pokraj nekoj koj se dvizi ko vojnik ili pa pokraj nekoj koj ne znae kaj da gi drzi racete dur ide po ulica. Koga ke vidam decko deka e zdrven mi e ogromen turn off.
Druga stvar e prepoznatlivost. Primer: naocari, brada, karakteristicna frizura, karakteristicen stil na oblakanje or smthn. Primer: "Petar be, so bradiceto okolu usta.". See? It even sounds sexy.
Treto, ubavi zabi i nasmevka. Auf ova kolku go krasi maskoto, ne ste svesni. Retko gi zabelezuvam zabite kaj masko, mi se cini deka nikogas ne mi bile del od teloto na lugjeto koj bi go analizirala, se dodeka ne vidov masko so preubava nasmevka. Instantno mi dojde da odam i da mu kazuvam sali samo za da se smee i da go gledam dur se smee :)
Adamovo jabolko. Mnogu.
I visina, ko sto vekje kazaa. Visokite mazi se sekogas posexy posto deluvaat pojako. Silni se da te krenat vo race, da istepaat razbojnik sto bi sakal da te napadne, da te branat od divi dzverovi(bubasvabi, bumbari and shit haha) koa ke se zakarate da rusat dzidovi so tupanici i slicno :))))

:facepalm: ах ко че го видам ова појаснување за повисоките ми се ежи косата. Чекај бе мала не значи ништо за физичка спремност висината, иако сум 1,74 ти гарантирам дека сум физички поспремен од еден куп од тие по 2 метри така да не значи речиси ништо висината во тој поглед бидејќи имаш високи прав мрсул се. Инаку се ок за ова здрвен те подржувам и јас не сакам здрвени женски....
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.053
:facepalm: ах ко че го видам ова појаснување за повисоките ми се ежи косата. Чекај бе мала не значи ништо за физичка спремност висината, иако сум 1,74 ти гарантирам дека сум физички поспремен од еден куп од тие по 2 метри така да не значи речиси ништо висината во тој поглед бидејќи имаш високи прав мрсул се. Инаку се ок за ова здрвен те подржувам и јас не сакам здрвени женски....
Midget :-D
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
939
:facepalm: ах ко че го видам ова појаснување за повисоките ми се ежи косата. Чекај бе мала не значи ништо за физичка спремност висината, иако сум 1,74 ти гарантирам дека сум физички поспремен од еден куп од тие по 2 метри така да не значи речиси ништо висината во тој поглед бидејќи имаш високи прав мрсул се. Инаку се ок за ова здрвен те подржувам и јас не сакам здрвени женски....
Не се пали толку околу висината.Животинскиот инстинкт на жената ја тера така да размислува и да оценува едно машко.Факт висина ти дава доминација, и на тоа се ложат девојките.Мада не е секогаш така има и други предности кај мажите што ти сигурно ги имаш повеќе него високите дечки.И ако неможеш да идеш у висина,иди у ширина и тоа биди сигурен дека остава впечаток.И јас сум околу 180цм висок и пак си патам од комплески за висина,јбг :D
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
:facepalm: ах ко че го видам ова појаснување за повисоките ми се ежи косата. Чекај бе мала не значи ништо за физичка спремност висината, иако сум 1,74 ти гарантирам дека сум физички поспремен од еден куп од тие по 2 метри така да не значи речиси ништо висината во тој поглед бидејќи имаш високи прав мрсул се. Инаку се ок за ова здрвен те подржувам и јас не сакам здрвени женски....
Абе помеша некој работи, таа не кажа за физичка спремност.
Иначе заглави со твојана тема за ББ немаш ништо ново дај да освежиме малце шо мислиш.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Абе помеша некој работи, таа не кажа за физичка спремност.
Иначе заглави со твојана тема за ББ немаш ништо ново дај да освежиме малце шо мислиш.
Немам време ретко и седнувам на форумов во последно време, ако можеш додај нешто да се подосвежи малку :)
П.С абе шо да прам си имам комплекс околу висината и то многу цел живот се убив од малтретирање и кошарка и се и пак не мрднав а во фамилијата имам многу повисоки од мене особено дедовците.
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
Немам време ретко и седнувам на форумов во последно време, ако можеш додај нешто да се подосвежи малку :)
П.С абе шо да прам си имам комплекс околу висината и то многу цел живот се убив од малтретирање и кошарка и се и пак не мрднав а во фамилијата имам многу повисоки од мене особено дедовците.
Ко ке имам време ке напишам нешто.
Абе јас имам ген од дедоми (татко на мајками) тој бил висок на млади години, јас кога бев прво одделение бев колку тие шо беа четврто башка кошарка тренирав и играм сеуште и 190 не ми избегаа ;)
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.394
Поени од реакции
5.228
денес го дознав зборот: cheekbones. Henry Cavill:

 
Член од
14 мај 2012
Мислења
534
Поени од реакции
782
Најнормална висина,180-190 цм идеално.Правилно држење на тело,одење што изгледа дека никаде не брза.Поглед кој замрзнува крв во вените.Да вреска машкост,во секој поглед.
Бела кошула,фин часовник,сериозен но со пријатна насмевка-ето чаролије.
Мускулест,но не да е во рамењата ''шифоњер'' за алишта.Умерено,да знаеме кој е кој.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
Мене критериумот за убавина ми е многу basic.. Да не е грд.
Ама грд, БРЕ. Не ми е битно толку низок висок дебел слаб плав црн шотијазнам, само да не е непролазно грд.
Не сме ние визуелни суштества како вас мажите :) Кај нас звукот патува побрзо од светлината XD
Уствари сите физички карактеристики шо можам да ги наведам како клучни се многу блиску до самодовербата и шармот на типот ама ајде..
Да не оди неприметно или згужван како перек, значи да има од некаков..
Да има очиња длабоки паметни, да не гледам низ нив..
Убава насмевка е секогаш огромен плус..
И да е увек скоцкан и среден. Не мора у Спрингфилд да се носи, ама да му е пеглана кошулата и да мириса на чисто не е толку тешко :)
Останатото е personality.
И џабе им е на тие типчињата шо се скоцкани и намирисани од глава до пети коа не знаат муабет да пуштат..
Стварно, ич нека не се замараат да се средат пред да излезат ако имаат намера да фатат девојче.. Освен за мување, нали. Тоаш ништо друго не е битно освен изглед :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
5.686
Поени од реакции
11.413
Мене критериумот за убавина ми е многу basic.. Да не е грд.
Ама грд, БРЕ. Не ми е битно толку низок висок дебел слаб плав црн шотијазнам, само да не е непролазно грд.
Не сме ние визуелни суштества како вас мажите :) Кај нас звукот патува побрзо од светлината XD
Уствари сите физички карактеристики шо можам да ги наведам како клучни се многу блиску до самодовербата и шармот на типот ама ајде..
Да не оди неприметно или згужван како перек, значи да има од некаков..
Да има очиња длабоки паметни, да не гледам низ нив..
Убава насмевка е секогаш огромен плус..
И да е увек скоцкан и среден. Не мора у Спрингфилд да се носи, ама да му е пеглана кошулата и да мириса на чисто не е толку тешко :)
Останатото е personality.
И џабе им е на тие типчињата шо се скоцкани и намирисани од глава до пети коа не знаат муабет да пуштат..
Стварно, ич нека не се замараат да се средат пред да излезат ако имаат намера да фатат девојче.. Освен за мување, нали. Тоаш ништо друго не е битно освен изглед :D
Се океј со постов твој,само ова со Спрингфилд не можам да го разберам.Дали ти Спрингфилд го доживуваш како врв?Ако е така,тешка работа е со тебе :D
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
Се океј со постов твој,само ова со Спрингфилд не можам да го разберам.Дали ти Спрингфилд го доживуваш како врв?Ако е така,тешка работа е со тебе :D
Седи фешн полис
 

Kajgana Shop

На врв Bottom