Што со плаќањето? Кој би требало да плаќа?

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ооо џес ба Ставре болан? Дуго се нијесмо виџели?
Иначе цхо има смесхно? Луѓе мењат ставови, а богами и панкери ;)
Луѓе мењат ставови, а богами и панкери.

Пресмешно. Кој знае колку женски имаш ќарено на овој хуморот твој. Карлин не ти е равен за досетки.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Луѓе мењат ставови, а богами и панкери.

Пресмешно. Кој знае колку женски имаш ќарено на овој хуморот твој. Карлин не ти е равен за досетки.
Ставре, ти не знаеш, јас сум му таргет сега. Сакал да го частам. :icon_lol:
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
Теоретски да, во пракса ти кажав какви само може да те частат

А кој ти е овој Ѓорѓи незнам и не ни сакам да те знам, али во секој случај те подржувам во твојата цел да пишеш на секое женско што ќе го видиш на форумов а и на соц мрежи :lolzz:
Теоретски ако пише на сите женски на форумот, сигурно ќе најде некоја која ќе го части, па дури и ќе му даде!
 
Член од
9 јули 2016
Мислења
129
Поени од реакции
52
Првен викаш дека е во ред во некои ситуации да те почасти, а после на крајот дека никогаш немаш дозволено машко да ти плати ? o_O
E dobro Голди, што не ти е јасно? Частење не значи плаќање! Частење значи по некој повод го прослави
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Теоретски ако пише на сите женски на форумот, сигурно ќе најде некоја која ќе го части, па дури и ќе му даде!
Good point (y). Arno ama ja ne i trazam na zenskite da mi dadat. Ja i davam ako zasluzat ;)[DOUBLEPOST=1486669933][/DOUBLEPOST]
Ставре, ја и Говинда сме сега другарчиња.
Stavre e ljubomoren i krivo mu e.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.274
Ја сум се трудел увек да плаќам. Знам, застарено е, али јеби га, бечка школа...
Понекад сум дозволувал и партнерката да плаќа не дека не, али у едно 80% ја сум плаќал.
Иначе сметам дека у принцип треба 10% бакшиш да се остави. Ја толку оставм минимум (освен у посебни ситуации, кога нешто не е во ред со услугата).
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Abe ja sum kao demek - independent girl. Uvek se nudam ja da si platam. Demek - jas vadam novcanikot i glumam "Eve ti za mene" - sakam da platam! And then you get that look from the guy - abe priberi parite ne glumataj. I vikas "Sto be?"
"Parive, za charity nesto?" poso prvite dami se bavat so charity a pretsedatelite shaking hands with businessmen. Ete, taka treba da bide.
Sum platila nekolku pati, nothing special, labavo e premnogu i dobiva eden smek na prijatelsko kafe. Ne e loso.
Ama koa ke mi kaze "Abe sedi tamu, independent girl, vidi kolku ti e bolje ja koa ke platam i pokraj tvoite dobrotvorni prilozu". Oh, yes! :-D :-D
Toa e gest so mi vika "Mozes ti i sama, znaeme, ama koa si so mene, relax samo." Toa go baram.
Zenskive kolku sakaat neka zborat "Ne mora maskoto sekogas da plakja, bla bla gluposti" vi se svigjaat vakvi mazi, nezavisni, sigurni, silni. Kogo lazete so muabetov deka ne treba maskoto da plakja?
Rado bi otisle so nekoj sto plakja, otkolku so nekoj sto ne plakja.
Sekoja normalna podobroto go odbira.
Ne vikam ne, ok e i zensko da plati, koga i e merak, ama vistinski maz, sekogas, plakja.
Po pravilo nie zenite uopste i ne treba da se baftame so finansii i pari, treba da davame edna dusa na vrskata, da ja osloboduvame tenzijata, da nosime pozitivna energija, odmor da sme, a ne tuka smetki da plakjame. Sram ve bilo deckovci nezahvalni. We can give you so much happiness. Ama ne dozvoluvate, ne bilo pravilo maskoto da plakja. Epa ako ne e pravilo maskoto da plakja, togas ne e pravilo ni deka zenata treba da cisti, da ne ja boli glava navecer, da bide sredena i slicno. Ew.
Epa ne plakjajte, klosari! :-D
Ke vi se vrati! :-D
Bravo be devojce! Te sakam :*

Btw, koincidencija ili ne, vcera bev so 3 drugarki na kafe.
Pokasno dojde deckoto na ednata.
Smetkata za site ja plati on.
Mozda ne e bogat neso au, dolgo vreme se vo vrska, si se sakaat.
Ali ima stil.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom