Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
School of Emotional Engineering-To be continued

Песнава ми е постсмртоносна поворка. Ако тргниме со напуштање на душата од телото(од вернички аспект) вака некако би звучело тоа.

ИНАКУ. СЕ УКИНУВА ПРАВИЛОТО ОД 3 ПОСТА НА ДЕН. ПОСТИРАЈТЕ КОЛКУ САКАТЕ, НО ЗАПАЗЕТЕ ПРАВИЛА.

Ионака постираме неколку души, така да нема да биде спам нештото.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Madensuyu-Papa Bear

Песна од филмот Ex Drummer. Цел филм изобилуваш со интересен избор на песни. Инаку станува збор за дуо, гитарист и тапанар.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Грег Холден - The Lost Boy

Кој гледа SOA најдобро ќе ме разбере. Една од најтажните песни кои ги имам чуено во една серија. Кој гледал знае зошто беше употребена.

...
A hero into the masses, to those born without chances
There's a freedom that everyone deserves
I know there's greed and there's corruption
I've seen death and mass destruction
But I'm telling you, and I hope that I'm heard
...
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.056
Поени од реакции
13.554
ministry - waiting

партнерот ми отиде на кунг фу па ја да искористам по дома, иначе напорна му е мојата музика по некогаш
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Ако ги немате слушнато, а сакате да чуете нешто доста оригинално, тогаш дајте им шанса на Dystopia.Dystopia is a soundtrack for the world as we know it today. Their sound embodies all of the horrors, pain, agony and desperation of modern day society.​
Their lyrics often dealt with human emotion and sociopolitical issues such as environmentalism, racial equality, animal rights, and veganism.​
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Colleen, французинка ,композитор на електронска музика во спој со амбиентална. Меланхолично музиче за одмор, кое е корисно и за после тежок работен ден, но и за пред спиење.

Го издвојувам албумот The Golden Morning Breaks.

1.Summer Water
2.The Goldem morning Breaks
3.The Happy Sea
 

Kajgana Shop

На врв Bottom