Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
1.994
Поени од реакции
2.544
Jsem zamilovanej
Tak zamilovanej
že mi rostou hvězdy na zádech
Jsem zamilovanej
Tak zamilovanej
že políbím nebe a měsíc uspím v dlani
Jsem zamilovanej
Tak zamilovanej
že se toulám po městě jako vlk a trochu vyju
Ách, jsem zamilovanej
Tak zamilovanej
že mi jeden hodně dobrej přítel řekl:
"Kurva, vole.... Strč si hlavu do pračky !"
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.490
Се оспеднав денес со мини концертчево.
Ова е точно 2 дена после излегувањето на Nevermind
Ова е за сите хаце нирвана фанови. Вака звучеле во најдобрите денови, мало клубче ко маракана, на турнеја, весели, енергични и живи. Кога го гледам ова, до негде ми е јасно зашо Курт се упууцал, од ваква лепота do МТВ срање пред 250 000 луѓе во рио и такви работи.
Јбг...како и да е, и коментарите во видеото се предобри.
:roker:

 
На врв Bottom