Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686Вечерва ми е ХИТ бабава,луда е 1000% баш е шема.....:D
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Не бе каква технички :) Да не си ме смешал. Јас можам само да почитувам знаење кај таквите музичари.

Алтернативен рок слушам, пост панк, пост рок, а таму и немаш некоја техника, туку нешто друго иди во преден план.
Всушност и електрониката од која почна муабетов не е ништо сложена, но звучи ептен ок.
Не се разбравме, сакав да кажам дека исто како и тебе и јас не сум по техникалиите. Го направив муабетот зошто спомна дека прогресив била песната и саксофоните биле технички. :D
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Не се разбравме, сакав да кажам дека исто како и тебе и јас не сум по техникалиите. Го направив муабетот зошто спомна дека прогресив била песната и саксофоните биле технички. :D
Moja збунка :D

Gerry Rafferty-Baker Street

Инаку ова е најзаразниот што некогаш сум го чул.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
2:54-You're early

Пред час ги симнав. Песнава ми остави така посилен впечаток. Добра боја на гитара, малку нежен женски вокал, но има некое чудно движење, по малку даркерско.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Thin White Rope - Triangle оти
I am feeling just a little down
Nothing I can wrap reasons around
But I can ignore it if I look real hard
And make perfect triangles out of every three stars...
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Justin Timberlake - What goes around comes around

Од проста причина што таа фраза веќе долго време ми се мотка низ глава и на некој начин се провлекува низ разни случувања во мојот живот, јбг верувам во карма :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom