Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.810
Поени од реакции
7.549
"Λεγιὼν ὄνομά μοι, ὅτι πολλοί ἐσμεν"
Legion is my name, for we are many.
- Mark, 5:9

 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.398
Поени од реакции
21.376
Не го пратам Еминем во последните неколку години, али каков лиричар беше на времето, поезија.

Разликата помеѓу неговата верзија од другите членови на D12 ....

You even had the same type of childhood I did
Sometimes I just wanna know why is it that you succaim to yours.
Mine? I survived it.
You ran the streets, I 9 to 5ed it

We grew up, grew apart as time went by us,
and I blew up to both yours and mines surprises

:cuc::cuc::cuc::cuc:

 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.160
Поени од реакции
5.776
Ногу уникатна песничка. У живо поубаво звуче. Студиската снимка е тука.
 
Последно уредено:

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.103
Поени од реакции
7.344

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.408
Поени од реакции
24.892

Предобра... пошо многу ме потсеќа на Сјечам се првог пољубца од ФИЛМ.
Ама оваа била '91 а Сјечам се '94 изгледа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom