Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Хептаграм XI

Ιερός Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
8.108
Поени од реакции
6.327
Една песна за Кроули од страна на друг англичанец :)

"... јас ќе те скријам во маска на тага:
тие што ќе те видат ќе стравуваат дека си паднал: но јас те воздигнувам.“
- Liber AL vel Legis, II:53

 
Член од
7 март 2009
Мислења
901
Поени од реакции
552
Ова е езотериска песна,ова е чист арт,како само се поклопува со цртанов од 1928 неверојатно,како да се правени еден за друг....
 
На врв Bottom