Што слушаме во моментот? (Читај правила)

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.153
Поени од реакции
18.089
Иде Бушава Азбука на телевизија....музиката на Влатко и Бодан во голема мерка ја праи тоа што е.
Автор на оваа е Бодан Арсовски. Имаат Леб и сол многу генијални, ама да треба да одберам три македонски песни, оваа би била една сигурно....другите би биле некои што ги пееле Манчевски или Бадев.

 
На врв Bottom