Што се случува кога поставуваш незгодни прашања во МКД?

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Curious, 9 август 2016.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Curious

  Curious пичкин дим

  Член од:
  24 јули 2007
  Мислења:
  1.612
  Допаѓања:
  1.817
  Обезбедувањето на Груески напаѓа граѓанин погоден од поплавите.

  Објавено на http://www.24vesti.mk/gruevski-i-trajanovski-verbalno-napadnati-od-zhitelite-na-singelikj

  - ...заради тоа што граѓаните тука се оставени сами на себе три дена, а ништо од вас...
  - Чекај малку, зашто прееска ме пцуеше мене?

  Наздравје режим.
   
  На Agda Beata му/ѝ се допаѓа ова.
 2. risto traktoristo

  risto traktoristo

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  294
  Јас имам слушнато за настан во Битола. Дали е точно или не незнам.

  Се шетал Гвујо со свитата по Широк Сокак и некој му викнал „Да ги вратите парите што ги украдовте“.
  Обезбедувањето на Гвујо одма го собрало човекот.
   
 3. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.516
  Допаѓања:
  3.352
  Ниту едниот е обезбедување, ниту другиот е поплавен граѓанин.

  Кутриот, угнетен и поплавен граѓанин всушност е активист на "Левица",
  и не дошол да помогне на настраданите, туку да хекла и да собере политички поени.
  Со други зборови - гнида.
   
  На Шкорпион и Vori им се допаѓа ова.
 4. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.610
  Допаѓања:
  24.583
  За разлика од нашиот премиер, господинот Груевски, кој го жртвуваше сопствениот годишен одмор и дојде на лице место да помага, а не да собира политички поени.
   
  На Nikola26, RedStarFan, Avenger99 и уште 17 други им се допаѓа ова.
 5. risto traktoristo

  risto traktoristo

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  294
  и да е така ко што велиш, тоа ја оправдува реакцијата на овој насилникот?
   
 6. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.516
  Допаѓања:
  3.352
  Да де, Груевски собира политички поени, а овој е поплавен граѓанин.
  Лицемерие?
  --- Споено дупло мислење, 9 август 2016 ---
  Апсолутно, секоја гнида што сака да извлече корист на туѓата несреќа треба да се санкционира.
  Можеби не на овој начин, но сепак треба.
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.610
  Допаѓања:
  24.583
  Не. Па јас токму го потврдив твоето мислење, дека овој од левица дошол тука, не да помага (како господинот Груевски), туку да собира политички поени.
   
 8. VOLK2234

  VOLK2234 еврофоб и хомоскептик

  Член од:
  16 септември 2008
  Мислења:
  4.516
  Допаѓања:
  3.352
  Се согласувам.
   
 9. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.610
  Допаѓања:
  24.583
  Извини, ама има снимка. Ако коза лаже, рог не лаже.
  Пушти и ќе видиш. Убаво се гледа дека овој од левица самиот намерно се залета и со образот го удри активистот на ДУИ по песница, кој пак само го заштитуваше господинот Груевски, нашиот премиер, кој беше тука да помага, а не да собира политички поени како соросидот од левица.
   
 10. Almeida

  Almeida мрачна сила

  Член од:
  15 февруари 2015
  Мислења:
  3.352
  Допаѓања:
  6.520
  Со избегнувањето на прашања мисли дека е манга опасна, а реално делува ко улогите на Лазар Бараков во МНП - некој глувонем копук.
   
  На Avenger99, Aleksandar91 и Curious им се допаѓа ова.
 11. Curious

  Curious пичкин дим

  Член од:
  24 јули 2007
  Мислења:
  1.612
  Допаѓања:
  1.817
  Сега гледам го смениле видеото на линкот од 24Вести.

  Инаку, јас не ги знам членовите на Левица. На овој на чело не му пишуваше, па претпоставувам дека е погоден од поплавата. Не знам ти од кај го знаеш и од кај го препозна кога видеото е со ужасна резолуција...
   
 12. risto traktoristo

  risto traktoristo

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  294
  Аод каде позна дека тој дошол да провоцира само. И што провакација е поставување на прашање што не е во сценарио? одговор на тоа е тупаница?
   
  На Curious му/ѝ се допаѓа ова.
 13. risto traktoristo

  risto traktoristo

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  294
  за во лудница е вашиот лидер, ја користи несреќава за политички да профитира
   
  На Corbe му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.610
  Допаѓања:
  24.583
  Соросидот не провоцираше, туку го нападна господинот Груевски. Ете и на теевизија Сител кажаа, а потоа и му се пушти со образ директно по бокс го удри членот на ДУИ кој го бранеше господинот Груевски, за сороосоидот да не му смета додека премиерот спасуваше луѓе.
   
  Black Knight, Avenger99, Classic Rock Fan и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Curious

  Curious пичкин дим

  Член од:
  24 јули 2007
  Мислења:
  1.612
  Допаѓања:
  1.817
  Еве сега и на Сител за истово.
  http://sitel.com.mk/sulish-chovekot...nat-provokator-negovata-cel-beshe-pravenje-na

  :pos:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: