Што се крие во мистериозниот пакет стар 100 години?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Инспириран од пакетот Робин Шарма доби идеја за новата книга. Писмата до посреќен живот
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
LOL Crazy in Love bespredmetno hejta.. mislam deka site prisustvuvavme na otvaranjeto na pandorinata kutija. :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не се расправајте за џабе. Тролање ќе беше да имаше внатре друг пакет во кој пишува отворете за 100 години или некоја слика без врска... документи и други гомца не се тролање. Плус уште не знаеме што точно пишува на нив. Може се навистина некои, ај да речам битни работи за Норвешката историја.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.665
Поени од реакции
11.693
Има многу корист за идните генерации во еден куп книги ама кој да ги чита...
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да не глумам модератор на супермодератор, зашто коментираше коа не те интересираше? :)
Пошто ми е интересен целиот тој момент околу парадирањето, балетот, пеењето и правењето циркус...
Ти не ме разбираш дека не го критикувам јас пакетот, го критикувам целото тоа величење и сметам дека за такви пакети си има историчари кои треба да се грижат. Саат време некаква си манифестација, на крај го отворија и шо? Никој не виде шо има таму. Значи во суштина блееја сите пред компјутер за нишо.
Стојам на тоа дека вакви работи треба да им се остават на историчарите и ако има некој пронајдок после да се прават фешти. А не вака...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
и ај смирете се, незгодно ме фаќа кога имаат препирка 2 стари, добри, членови за кој имам респект :notworthy:
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.480
Поени од реакции
2.342
Прво треба детално да се испитаат сите информации што се внатре, па после се' да се коментира.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пошто ми е интересен целиот тој момент околу парадирањето, балетот, пеењето и правењето циркус...
Ти не ме разбираш дека не го критикувам јас пакетот, го критикувам целото тоа величење и сметам дека за такви пакети си има историчари кои треба да се грижат. Саат време некаква си манифестација, на крај го отворија и шо? Никој не виде шо има таму. Значи во суштина блееја сите пред компјутер за нишо.
Стојам на тоа дека вакви работи треба да им се остават на историчарите и ако има некој пронајдок после да се прават фешти. А не вака...
Добро. Сеа ти правиш паради зашто правеле паради. Али ај да не правиме повеќе паради и ќе прекинеме тука.
Тебе не те интересира што има туку коментираше за парадата. Парадата помина околу отварање и според тоа нема што да се коментира околу тоа. <3 ?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Иначе не правев јас паради, јас направив шала и ти ме сфати премногу сериозно и така почна целата дискусија...
Смир?:pipi:
(Ми фали тука смајлито шо беше на претходната верзија на форумот)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Ние бевме истролани уште кога ја прочитавме веста, небаре некој ќе остави така пакет стар 100 години, во таков свет живееме ? I don't think so...:notworthy:
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Пошто ми е интересен целиот тој момент околу парадирањето, балетот, пеењето и правењето циркус...
Ти не ме разбираш дека не го критикувам јас пакетот, го критикувам целото тоа величење и сметам дека за такви пакети си има историчари кои треба да се грижат. Саат време некаква си манифестација, на крај го отворија и шо? Никој не виде шо има таму. Значи во суштина блееја сите пред компјутер за нишо.
Стојам на тоа дека вакви работи треба да им се остават на историчарите и ако има некој пронајдок после да се прават фешти. А не вака...
Не дупи, брзо го отворија, после 40мин. Шо сакаш ти, ела, отвори го, и оди си. Таа принцеза/кралица шо е там не е дојдела за да си оде, сфаќаш?! Некои особи сигурно и живото се го даделе за тај плик, и се чекало нетрпеливо. Ама таа е Македонската - тролат, глупости, курци-палци, нека го отворат они и нека истражуват, а после ќее „ја, види колко работи најдеа, а којзнаа оште колко скријаа“, можда унатре е имало далинско за нуклеарка, кој е видел как го отварат. :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Ne mi teknuva na niedna pricina :rolleyes: zosto nekomu bi mu precelo lokalno festivalce zacineto uz nekoja tradicija.
Zosto imame pa u Strumica karneval? Zosto ne pominat po ulica kamionite so 50kmph, zosto cirkuzi, muzika, standovi so pivo..


Znaci ako gledate na toa kako cel saat build up za nesto sto trae samo 2min, I'd like to welcome you to sex. Zarem dosega ne ste naucile "razocaruvanje".
Gosh guys, read a book.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Оф леле мајко...
Ти едно збориш, тие друго реплицираат.:facepalm:
Ајт.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
значи глупости..
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Иначе не правев јас паради, јас направив шала и ти ме сфати премногу сериозно и така почна целата дискусија...
Смир?:pipi:
(Ми фали тука смајлито шо беше на претходната верзија на форумот)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom