Што сакате за роденден?

sweet_girl

Kiss The Sweet Girl
Член од
29 април 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
Што би сакале вашите родители,роднини,или пријатели да ви купат за роденден?:wub:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Eeeej ama tesko e vaka da se odlucis no koga bi moral edna rabota edno ubavo fenderce mustang(gitara) onaka za merak
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
bi se zadovolila i samo so nivnoto prisustvo na mojot rodenden:)... a bidejki temava e Sto bi sakale da vi kupat za poklon togas bi rekla deka najvise bi sakala da mi donesat pari, pa ja da mozam sama da si go kupam toa sto go sakam (a dokolku znaat sto sakam toa neka mi go kupat)
 
N

NeMiRnA

Гостин
hmmmm pari od toa babite,kniga ama nekoja dobra,bizuterija,cd makar i od pazar,karti za vo teatar,svekji i so znam dr
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Најмногу се нервирам кога ќе ме прашаат што сакам да ми купат за роденден. Секогаш поважно ми е да се собереме, да се видиме, да помуабетиме, да се смееме, да пиеме. Подарокот како подарок ми значи секако, секогаш си ги чувам и како заштитен знак на тој што ми го купил го гледам:)
Ми се ближи роденденот, кој ќе ги слуша сите што сакам да ми купат:) Aма оваа година си побарав да ми купат апарат за филтер кафе.
Повеќе би ми било криво доколку некој заборави да ми го честита, отколку да заборави да ми купи подарок.
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Како поклон најдраго ми е кога добивам облека или бижутерија,ама сакам и интересни книги и чоколада. :)
А од постарите пари ми е најдобар поклон :)

FortunE напиша:
Најмногу се нервирам кога ќе ме прашаат што сакам да ми купат за роденден. Секогаш поважно ми е да се собереме, да се видиме, да помуабетиме, да се смееме, да пиеме. Подарокот како подарок ми значи секако, секогаш си ги чувам и како заштитен знак на тој што ми го купил го гледам:)
Ми се ближи роденденот, кој ќе ги слуша сите што сакам да ми купат:) Aма оваа година си побарав да ми купат апарат за филтер кафе.
Повеќе би ми било криво доколку некој заборави да ми го честита, отколку да заборави да ми купи подарок.

:eek:ftopic:
:ija: :ija: :ija: ииииии! Кога ти е роденден?!
Мене ми е на 11 мај! Ај можи заедно ќе го славиме :icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Ако моите најблиски не знаат што би ме погодило, каков поклон би ми значел, тогаш што има ја да кажувам. На пример од тоа што читав, на Тончи само кригла или или машина за пиво:kez: :cug:
Шала Тончи немој да се лутиш.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Епа роднини и родители би требало да знаат што да ми купат,ме познаваат долго време.
пријателите нека ми купат што сакаат,нивен избор,неможам јас да им кажам што да ми купат,се губи и изненадувањето и целата смисла на поклонот
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Бушав ја стриптизети ти носам на роденден...па сеа ти види.
Ја сакам нешто шо би ми значело цел живот
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
smizlicka напиша:
kola-kako na primer mercedes
Их,кажи ми кога ти е роденден јас ќе ти донесам Мерцедес еден.
Слушам Бураго ги праеле многу квалитетни хехехехехех
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Дај не ја вртете темава на сеир!
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
BusHav напиша:
Их,кажи ми кога ти е роденден јас ќе ти донесам Мерцедес еден.
Слушам Бураго ги праеле многу квалитетни хехехехехех
17 ti Avgust....i da ne te trosam,mozes naesto mercedes edna vespa da mi kupis :icon_lol:
inace se mislese sto sakam od moite.a od drugari i drugarki sto bilo,pokonot i ne mi e bas vazen :icon_lol: :icon_lol: :kez:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
smizlicka напиша:
17 ti Avgust....i da ne te trosam,mozes naesto mercedes edna vespa da mi kupis :icon_lol:
inace se mislese sto sakam od moite.a od drugari i drugarki sto bilo,pokonot i ne mi e bas vazen :icon_lol: :icon_lol: :kez:
Ај ај,ќе пробам да најдам јас,не се секирај
 

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
smizlicka напиша:
17 ti Avgust....i da ne te trosam,mozes naesto mercedes edna vespa da mi kupis :icon_lol:
inace se mislese sto sakam od moite.a od drugari i drugarki sto bilo,pokonot i ne mi e bas vazen :icon_lol: :icon_lol: :kez:
Vazno e da napravat cest i da dojdat :wink:

Inace i jas sakam eden Mercedes s 500 koj saka da mi kupi neka pise PP....moze da mi gi dadete kljucevite uste sega, koj ke ceka do kraj na juli :)

BTW....smizlicka....lav si vo horoskop???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom