Што сакаат (бараат) жените?

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.761
Поени од реакции
2.353
Жениве и тие не знаат што сакаат?

Да и се пуштиш од прва - НЕ МЕ ЦЕНИТ,да не и се пуштиш - НЕ МЕ САКАТ, да тргниш нешто да прајш - КАЈ ЛЕТАШ, да не тргниш - ОВАЈ ПОКАНА ДАН ЧЕКАТ.... Е ај најди им го крајот!!!
--- надополнето: 5 јуни 2013 во 21:31 ---
Жениве и тие не знаат што сакаат?

Да и се пуштиш од прва - НЕ МЕ ЦЕНИТ,да не и се пуштиш - НЕ МЕ САКАТ, да тргниш нешто да прајш - КАЈ ЛЕТАШ, да не тргниш - ОВАЈ ПОКАНА ДАН ЧЕКАТ.... Е ај најди им го крајот!!!
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.857
Поени од реакции
4.966
одма на десертот........чекај прво салатата и ракијата........
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.350
Поени од реакции
1.388
Ignore, ignore, ignore ако ти е за некоја тинејџерка да се затрескат и залетат по тебе. А за некоја да те земит за маж требит да ја изненадиш со еклери. It's that simple! Ова за мене си кажувам...:vrtioci:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
6.857
Поени од реакции
4.966
еклер си е еклер,одсекогаш палело тоа кај жените,не знам кој фрла за џабе пари на фустани,чевли,скапи аранжмани и патувања итн.............
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.105
Поени од реакции
7.354
Ја барам 3 кила сладолед и 3 кригли од пол’ кило Скопско, зимно време, а летно уместо сладолед 3 кила праски или охридски цреши и пиво наравно!
:)
Ефтино се проВаѓа кај мене. :D
Имам јас парцела со Охридски черешни, али ме мрзит да ги збирам. Ак не ти е 'мка да ги збираш ел, зш јас селанин поќе сум по чукање и кафтење ореј.
Сладолед од Палма ќе ти дам, ти само ојш земвиш и ќе му речиш "Пиши кј онега на фактура"
:icon_mrgr:
 
M

Moon Child

Гостин
Јас целиот мој живот, идеалното машко го замислував, со долга коса, права кафена, не многу висок и не дебел, да знае да свири гитара, и да оди по концерти со мене. Ништо друго не ми беше битно, ни дали ќе има пари, ни дали ќе биде мрзлив или работлив, него само ова погоре. И еден таков многу ми се свиѓаше, мислам дека се што набројав он поседуваше, толку да неможев да поверувам дека постои. Арно ама, не бидна ништо.
Кога го запознав мојот сопруг, тотална различност од погоре опишаното, сфатив дека, сум го нашла тоа што не сум го барала, а сум го сакала, и сфатив колку е погоре опишаното минливо. И колку сум среќна што во животот имам толку организирано и одговорно суштество. Јас никогаш не би поверувала дека таков маж на светов постои, и секој ден се повеќе му се восхитувам, колку мисли на се и колку е полн со разбирање. Не е папучар затоа што ми помага во сите домашни работи, затоа што знае да готви, знае и леб да испече, знае и машина да пушти, и буквално сите домаќински работи и куќни работи, јас воопшто за ништо никогаш не морам мајстор да викам. Не преувеличувам, ова е само дел, а најмногу од се ценам, е тоа што кога ќе земе плата не размислува одма да ја потроши на пиво во кафана, туку ја носи дома, па заедно НАШИТЕ пари ги распределуваме колку за што. Животот го натерал да научи да биде таков, организиран и одговорен и многу сум благодарна што го запознав, која и да е сила што направи да се запознаеме и да бидеме заедно.
Јас не барав сигурност, а ја најдов, го најдов најсовршеното суштество на светот. Најдов љубов неограничена покрај сето тоа, и маж кој ме цени , почитува и сака. Најдов топол кревет полн со љубов секоја вечер, и најдов разбирање до крајот на животот.
 

Jolene

принцеза
Член од
31 март 2014
Мислења
141
Поени од реакции
398
Да нема каприци и комплекси поголеми од моите, оти јас сакам да сум принцезата во врската :D. И да работи повеќе од мене.
 
Последно уредено:

OmarSpears

Stelar
Член од
11 декември 2009
Мислења
1.266
Поени од реакции
3.099
"Го оставив сопругот и се вратив кај бившата љубов од минатото, одлука што ми го спаси животот"

- Статија на еден МК портал. Насловов ме стави цел во прашалници !!!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.628
Поени од реакции
38.538
"Го оставив сопругот и се вратив кај бившата љубов од минатото, одлука што ми го спаси животот"

- Статија на еден МК портал. Насловов ме стави цел во прашалници !!!
Зошто, што не ти е јасно од насловот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom