Што рокна?

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
Јас знам што беше.

Денес Боки 13 џогираше покрај кејот и се сопна трипати и падна трипати затоа не се чудите. Ништо страшно ќе му помине :vozbud:

:pos2:

:pos2: да да и јас го видов :pos2:абе имаше и кај нас ама не знаеме шо е :toe:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ovie samo za u NATO se. Ke gi potepaaat site.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
31
jas ne znam sto ima smeshno vo seto ova...

ocigledno deka vo Albanija ima mnogu povredeni, a i brojot na zaginati nema da e mal.

i ocigledno deka ne se raboti samo za taa eksplozija vo Albanija.

navistina, SHTO e vo sevo ova smeshno?
 
Член од
14 март 2008
Мислења
28
Поени од реакции
0
Значи сеа крајно дали некој е 100% сигурен што беше дрмањево во скопје и подалеку??
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Силна експлозија во близина на аеродромот во Тирана

МИА
15.03.2008 14:49
Силна експлозија се случи денеска околу пладне во магацин за оружје на албанската армија во реонот на Вора, на 12 километри северно од Тирана.
Околу 30 повредени лица биле префрлени во Воената болница во Тирана, изјави директорот на болницата.
Експлозијата многу силно била почувствуванa и во албанскиот главен град.
Албанскиот премиер Сали Бериша изјави дека состојбата е многу тешка и алармантна и дека веројатно има многу повредени.
„Испративме хеликоптери на Министерството за одбрана и започнавме да го евакуираме населението на селата што се наоѓаат во околината на магацинот“, изјави Бериша.
Прозорците на аеродромот „Ринас“ во Тирана, што се наоѓа на оддалеченост нешто повеќе од километар од магацинот, се искршени од експлозијата. Има и оштетени автомобили.
Од пладне, кога беше првата детонација, се слушнаа уште неколку други експлозии.
„Франс прес“ јави дека патници од автобус кој во тоа време минувал недалеку од магацинот биле повредени и хоспитализирани во Драч.
Агенцијата цитира и очевидци, според кои во моментот на експлозијата војниците складирале гранати.
Полицијата соопшти дека воената болница во Тирана е ставена во состојба на тревога.
Движењето во насока на аеродромот е блокирано, полицијата го обезбедува Коридор за брзо движење на медицинските екипи.

Извор
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
I preku sedum ridoj i sedum planinje se slusnalo vo Skopje, Veles i Btola, a ne vo Tetovo, Debar, Gostivar???
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
28.741
Поени од реакции
38.850
Зошто цело време говорат за експлозија кога во рок од чинам 10 минути се слушнаа две експлозии со ист интензитет .
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
31
зато шо веќе е вест, да се префрли во политика и вести?

п.с. 1

- некои слушнале и три експлозии

п.с. 2

бидете луѓе
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
рокна неколку пати по ред, викаат дека најверојатно било нешто кај Козјак, ама кој го знае..:toe:
едит:сеа прочитав од макфакс линкот, јасно ми е:)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom