Што претставува мобилниот телефон за вас?

Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Бидејќи почесто сум без кредит отколку што сум, ми служи како аларм и часовник.
Порано го користев и како MP3-плеер ама ми “рикнаа“ батеријата, слушалките и мемориската картичка и со тоа како да се вратив неколку години наназад кога си бев со првата љубов Nokia 3310. Откако имам Интернет дома, заборавив и да пишувам SMS-пораки и да пуштам сигнали (немам обичај да се јавувам од мобилен некому за муабет), па и ќе ме блокираат од T-Mobile и така ќе си стои 2-3 недели, го влечам со мене само за да гледам часот колку е :)
 
D

Daftie

Гостин
Since мобилните ја изгубија основната функција, мојот телефон за мене претставува играчка, неколку предмета во еден, мп3/камера/аларм...

А се дешава некад и да се јавам.
 
D

DeviL_32`

Гостин
да си слушам музика, да се јавам на некој од мојте најблиски, да послушам музика, да пишувам пораки и тоа...важно да ти сврше работа :smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Обична направа која служи за зборување и за слушање музика и сликање со камера некаде.
 

ATG

Член од
12 декември 2008
Мислења
56
Поени од реакции
4
Освен за трошење на парите со кои би можел добро да се рашетам некаде, го користам за правење муабет и секако слушање музика. смс не праќам ме мрзи да пишам
 

Scorpia

The one and only
Член од
4 април 2011
Мислења
86
Поени од реакции
16
Пред се, за комуникација пошо фиксен не користам што значи доста долго време минувам на муабет од мобилен. А освен тоа пошо се` поддржува самиов мобилен, сешто правам на него..од игри, до дремење на интернет, слушање музика, читам книги, сликање :pipi: Генерално гледано, само еднаш си го имам заборавено дома телефонот и цел ден се осеќав нервозна хахаха
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
мој сопатник :) го користам за комуникација, интернет, играње, слушање музика.....за се и сешто
 

FortuneTeller

ВРАГ
Член од
20 мај 2011
Мислења
476
Поени од реакции
138
Досадна направа понекогаш,понекогаш за тепање досада,најчесто корисна. И саат нормално
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Ало,ало направа,МП3 за во ВЦ и со слушалки пред спиење,солидно камерче за некои моменти,смс кога има некоја промоција бесплатна :D....и немам обичај да ги чувам
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Секако за комуницирање добар е врши работа, ама за мене е предмет кој ми тежи во џебот .. :/
 

Mj

Маестро
Член од
25 јануари 2008
Мислења
754
Поени од реакции
212
H

-HRO

Гостин
Телефонот ми претставува средство за комуникација.
Покрај тоа понекогаш го користам како мп3 плеер или итно да прогуглам нешто на нет, ама ретко тоа пошто не се замарам, а и немам време за такви ствари. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom