Што посебно ве нервира во сообраќајот?

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
возачи што не застануваат на пешачки и пешачи што претрчуваат одеднаш пред коли
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Заборавив да напоменам, а верувам на многу ви се има случено и ужасно нервира кога возиш зад таксист и одеднаш застанува и ја блокира цела лента, а во другата поради гужва неможеш да се престроиш. Често се дешава на сред рекорд.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
Таксисти дефинитивно. Прееска за инат сјебав еден, ради мене се заглави меѓу ленти, му требаа 2-3 минути да си продужи нормално. Срцето ми се испуни :D
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
Најмногу ме нервира кога стојам на пешачки со повеќе пешаци кои чекаат да поминат, и се избацува некој пешак што преминува улица на црвено, пошто нема коли, и сите други почнуваат да го следат, да преминуваат, а ја останувам како некое штреберче, демек чесен човек, чекам све по пропис, да се појави зелено па да пројдам.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
Најмногу ме нервира кога стојам на пешачки со повеќе пешаци кои чекаат да поминат, и се избацува некој пешак што преминува улица на црвено, пошто нема коли, и сите други почнуваат да го следат, да преминуваат, а ја останувам како некое штреберче, демек чесен човек, чекам све по пропис, да се појави зелено па да пројдам.
и тогаш се чувствувам како магаре :D
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Секое сабајле кога пешачам накај работа, има место кај кое што треба да преминам улица баш на ќоше. Околу куќата на тоа ќоше има жива ограда која ми иде да ја запалам, не се гледа од неа дали иде кола.
 
B

Borg_Drone

Гостин
Шабани, кои свират само за да се истакнат и муабетите за тоа како „они биле дваесет години шофери“ и никогаш не си дозволиле грешка, а гледаш веќе наредниот момент веднаш почнува да свири како улав.На тие луѓе не им кажале по се изгледа дека се свири само по потреба, а не кога ќе им текне....И ме нервира кога свирката од автомобилот се употребува како инструмент за славење на некоја свадба по улиците.Демек свадба се спрема, простотилук невиден......
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Koга ги мукаат навечер колите и моторите со сета сила на фрекфентни улици каде има раздвижение.
Кога некои старчиња возат бицикли од десната страна но шантраат лево десно, па мора да пазиш да не ти паднат пред кола.
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Прва работа е тоа што кај нас по маалскиве улици се знае едната страна е секогаш испопаркирана со коли... Втора работа се пешациве што летаат и прескокнуваат булевари... Голема грешка се оние семафори само за пешаци, некакви надземни премини би биле многу подобро решение плус на средишниот дел една ограда за да не може да прескокнуваат. И трета работа шерифи со јаки коли, меѓу кои и моторџии опасни батки за кои законот не функционира...
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Пешаците како камикази се фрлаат на улица , доволно е да видат пешачки премин и ни една секунда не чекаат.
Ако порано автомобилите не даваа предност , сега пешаците,
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Абдали од интергалактички епски димензии познати како сообраќајна полиција и таксисти.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Најново - полицајци што не поштуваат ни црвено, ни забрането полукружно, ни пешачки.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
Најново - полицајци што не поштуваат ни црвено, ни забрането полукружно, ни пешачки.

..ни пропишана максимална дозволена брзина, а истиот тој на истата улица ме има застанато за брза вожња од 60кмх, а он сигурно возеше едно 80/90. Се работи за улицата која ги спојува Трубарево, Скопско Поле, Јурумлери итн. каде што дозволено е 50.

Него, ме нервираат оние што не пуштаат жмигавци и јас ги чекам ко будала да поминат право, за ко ќе дојдат до кривината каде што чекам ко будала, они да си свртат. Оние што не пуштаат жмигавци за да сигнализираат дека ќе застанат. Луѓе кои зафаќаат две паркинг места затоа што не знаат да паркираат или многу многу не се замараат за другите, а исто така и себичност во случај кога на 5 секунди до крај на зеленото они си возат 30 на час за да они си го поминат семафорот на жолто, а мене да ме фати црвено.
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Дали сум единиот што го нервира што не пуштаат место за ротациски?Првенствено пожарна и амбуланта.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom