Што никогаш не би облекле?

Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Не видов ваква тема,но ако има слободно избришете ја.

Еве јас што никогаш не би облекла: шалвари,нешто со големо лого на бренд,патика-штикла,шпиц чевли,патики со полна пета, нешто во неонски бои, животински принт само на марами би носела,на друго не, светкави хеланки,нешто од сатен,спандекс,влечките-лајнарки или како и да се викаат, обувки на платформа, лакирано се прифаќа само кај црно и беж,на други бои не,нешто што е цело пренатрупано со светки,циркони итн.
 

newcastle

Shearer
Член од
23 декември 2014
Мислења
271
Поени од реакции
104
Не видов ваква тема,но ако има слободно избришете ја.

Еве јас што никогаш не би облекла: шалвари,нешто со големо лого на бренд,патика-штикла,шпиц чевли,патики со полна пета, нешто во неонски бои, животински принт само на марами би носела,на друго не, светкави хеланки,нешто од сатен,спандекс,влечките-лајнарки или како и да се викаат, обувки на платформа, лакирано се прифаќа само кај црно и беж,на други бои не,нешто што е цело пренатрупано со светки,циркони итн.
А што би облекла хххаха
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Мора да си многу секси кога несакаш да носиш шалвари, нешто широко и патеки хахха
Не ме разбра добро, не реков патики,туку патики на полна пета и патика-штикла зашто патика е патика,а штикла е штикла.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
63
Поени од реакции
40
Штикли,танги,фустан,сукња
Зошто не фустан или сукња? За танги,за штикли ќе сфатам некако,ама сукња или фустан.
Не ти наметнувам мислење,како сакаш облекувај си се,само ми е чудно како женско може да не сака никогаш да облече фустан или сукња.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Зошто не фустан или сукња? За танги,за штикли ќе сфатам некако,ама сукња или фустан.
Не ти наметнувам мислење,како сакаш облекувај си се,само ми е чудно како женско може да не сака никогаш да облече фустан или сукња.
Облекувам ептен кога морам на свадби,на прослави а несакам дека не се чуствувам удобно во тоа
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
темата е:shook::P
уште не сфатив што се тоа шалвери
Оние циганските широки панталони, т.е. како да си облекол вреќа:D


Пфф... што не би облекол?
што знам, се што имам облекувам, да беше прашањето што не сакате да облекувате ќе наброев неколку категории што не сакам многу често да ги облекувам,
вака си викам танга ваљда:boksix:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Па со текот на времето се менува модата, за она што сме викале дека никогаш не би го облекле, сега го облекуваме, така да никогаш не викај никогаш:D

Иначе моментално од она што е понудено на пазарот и што моментално не би го облекол се оние смкнатине пантолони, оној циганскион стил на црни, излитени и цепнати тексес фармерки и јакна, оние ,,модернине" исфеминизирани машки парчиња облека и тоа би било тоа за сега.

:)
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Залепени дилберски мајци, каква и да е женска облека/обувки, машка танга.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom