Што најмногу преферирате да фотографирате и зошто?

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.400
Поени од реакции
2.919
Домашни миленичиња, најчесто кучиња :D И природа, најчесто водопади.:love:
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.614
Поени од реакции
7.834
Исто како лет, улична фотографија. Рандом луѓе по улица со нивните секојдневни изрази, емоции, реакции, движења...само што најмногу сакам кога не ме приметуваат, најискрени се тогаш моментите
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.271
Поени од реакции
4.468
Највеќе сакам да фотографирам дизниеви принцези, нешто како на сликава. Најлесно нешто на свет :))
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.200
Исто како лет, улична фотографија. Рандом луѓе по улица со нивните секојдневни изрази, емоции, реакции, движења...само што најмногу сакам кога не ме приметуваат, најискрени се тогаш моментите
За тоа ти треба мал неугледен апарат, ја ко ќе ја извадам на улица мојата фото хаубица, мажите плачат , жените пиштат а децата се трауматизираат
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
4.614
Поени од реакции
7.834
За тоа ти треба мал неугледен апарат, ја ко ќе ја извадам на улица мојата фото хаубица, мажите плачат , жените пиштат а децата се трауматизираат
Добар објектив, телеобјектив. Па да си седнам на прозор со пивце и да ги манијачам :D
 

Комита Ултрас

Ултрас Модератор
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.088
Поени од реакции
15.988
Шо теле користиш Let3?

On: журки, концерти, луѓе, објекти...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.200
Шо теле користиш Let3?

On: журки, концерти, луѓе, објекти...
имав неколку, Од Канони 18-55 ИС (стандарден к(ш)ит објектив али зачудувачки добар, 50 1,8 - пластичен ефтин за цената - супер, 17-85 - не ми остави никаков впечаток, 70-300 ИС2 - многу задоволен, ептен брз и остар (за жал 2-3 пати годината ако ми притреба), од Сигмите 50 2,8 Макро - добар али бавен макро и 24-70 2,8
Последната Сигма 24-70 најмногу ја користам и таа ми е стално на апарат али се надевам за едно месец дена ќе сае направам со друго тело и објектив


IMG_2117.jpg
БУ!

IMG_1397.jpg
 
На врв Bottom