Што научивте од последната врска во која бевте?

Член од
6 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
imam 20godini. so deckoto sme tocno dve godini zaedno i mi e mnogu ubavo, celo vreme sme zaedno
no nauciv mnooogu raboti koi po vtor pat NIKOGAS ne bi gi povtorila
kako prvo i osnovno SEKOGAS DRUGARKATA DA TI BIDE NA PRVO MESTO (ja napraviv mojata najgolema greska so se oddaleciv od najdobrata drugarka, i sega koga posle tolku vreme go sfativ toa se obiduvav da ja povratam no ne mozam kolku i da se obiduvam, se slusame se gledame no ne e toa toa kako porano, duri ponekogas i nemame sto muabet da si napravime :'((((((((((
za seto toa e kriv mojot decko bidejki vo pocetokot na vrskata mi zabranuvase mnogu raboti, ne znaete od sto se morav da se otkazam.... no da go imav togas ovoj pamet sto go imam sega NIKOGAS NI BI DOZVOLILA NEKOJ DA MI NAREDUVA/KAZUVA STO DA PRAVAM!!!
p.s.i sega TRKALOTO SE ZAVRTE saka toj da odi kade sto mu odat drugarite, da e pocesto so niv. mene mi smeta toa samo poradi toa sto jas imav mala zabrana da izleguvam so niv, no sepak popustam... ete ova e mojata greska sto ja spomnav vo pocetokot ON E IZLEZEN A JAS SEDAM DOMA. ZOSTO? ZATOA STO JA NEMAM DRUGARKATA DA IZLEZAM SO NEA........
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
imam 20godini. so deckoto sme tocno dve godini zaedno i mi e mnogu ubavo, celo vreme sme zaedno
no nauciv mnooogu raboti koi po vtor pat NIKOGAS ne bi gi povtorila
kako prvo i osnovno SEKOGAS DRUGARKATA DA TI BIDE NA PRVO MESTO (ja napraviv mojata najgolema greska so se oddaleciv od najdobrata drugarka, i sega koga posle tolku vreme go sfativ toa se obiduvav da ja povratam no ne mozam kolku i da se obiduvam, se slusame se gledame no ne e toa toa kako porano, duri ponekogas i nemame sto muabet da si napravime :'((((((((((
za seto toa e kriv mojot decko bidejki vo pocetokot na vrskata mi zabranuvase mnogu raboti, ne znaete od sto se morav da se otkazam.... no da go imav togas ovoj pamet sto go imam sega NIKOGAS NI BI DOZVOLILA NEKOJ DA MI NAREDUVA/KAZUVA STO DA PRAVAM!!!
p.s.i sega TRKALOTO SE ZAVRTE saka toj da odi kade sto mu odat drugarite, da e pocesto so niv. mene mi smeta toa samo poradi toa sto jas imav mala zabrana da izleguvam so niv, no sepak popustam... ete ova e mojata greska sto ja spomnav vo pocetokot ON E IZLEZEN A JAS SEDAM DOMA. ZOSTO? ZATOA STO JA NEMAM DRUGARKATA DA IZLEZAM SO NEA........
Па не си требала да дозволиш некој, па макар и тој што го сакаш да ти кажува што и како да правиш. Да ти забранува каде да не одиш, да ти кажува со кој да се дружиш. И сега, он си шета, а ти дома си седиш? Па имате некоја рамнотежа во врската ...... Пробај сега ти кажи му, да не се дружи више со другарите, да видиш што ќе направи.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
imame razgovarano poveke pati na taa tema, se kae mnogu zaradi toa so go pravel porano i mi veli deka pravel taka oti mu bilo strav da ne me izgubi....
a ovie nekolku nedeli koga ke mu kazam deka mi smeta deka ke odi so drugarite na kafe ili bilo sto da pravi so niv, ne odi so niv, izleguva so mene no sekako malku se skarame poradi toa no lutinata ni pomine za eden cas
no znaes sto e najinteresnoto vo nasata vrska, toa sto site se karaat za izneveruvanje, za nedoverba eden so drug i slicni raboti, a nie se karame za nekoi takvi glupavi raboti dali da izleze toj so drustvoto ili ne
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Дека не сакам да влегувам повеќе во врска.
Дека аферата е афера и толку.
Дека што и да ми се случи нема да се променам.
Дека мојот човек е таму некаде...само сеуште не е со мене...
Дека многу го сакам и не знам да ја дадам љубовта на никој сем на вистинскиот.
Дека сум пекол за секој погрешен.

И на некој начин ми е жал што го заклучив сето ова, ми избега сонот, а без сон не е лесно, па макар и лажен.

Сепак не сме пропуштиле многу. Понекогаш ми е вистинска дилема дали е подобро да гледаш или да си слеп?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
imame razgovarano poveke pati na taa tema, se kae mnogu zaradi toa so go pravel porano i mi veli deka pravel taka oti mu bilo strav da ne me izgubi....
a ovie nekolku nedeli koga ke mu kazam deka mi smeta deka ke odi so drugarite na kafe ili bilo sto da pravi so niv, ne odi so niv, izleguva so mene no sekako malku se skarame poradi toa no lutinata ni pomine za eden cas
no znaes sto e najinteresnoto vo nasata vrska, toa sto site se karaat za izneveruvanje, za nedoverba eden so drug i slicni raboti, a nie se karame za nekoi takvi glupavi raboti dali da izleze toj so drustvoto ili ne
Ме насмеа малце со ова последното, зошто се карате :):). И вашето не е ни малце наивно, оти сепак он најпрво осеќал недоверба кон тебе. И ти сама кажа дека му било страв да не те изгуби. Тоа е сепак еден вид на недоверба што ја чувствувал кон тебе тогаш. По мое мислење, си требала тогаш да повлечеш граница, уште од кога започнал така да се однесува. Али љубов си е љубов, што да правиш ..... :toe:
Иначе, за да не се карате кој со кого излегува, ти излегувај со другарките, он со неговите другари, ко што требало и од почетокот да биде. Или пак соберете се сите заедно и заедно излегувајте. А вака ако се препуцавате на секое, дали да излезе он или дома да седи со тебе, на некој од вас, кога тогаш, ќе му скисне.
Забегав малце офтопик :):), ќе ми простат модераториве :):)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.635
Дека жените се палат на неверство од машка страна?!?!
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
toa e losoto vo situacijata sto site 5 drugarki sto sme imame deckovci i se od razlicni drustva, i nikako ne se pogoduva :(
a ti maja imas decko, nisto ne si se pofalila :)
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Чек чек и уште нешто друго научив "кога бивш/бивша ќе ти рече да бидете fuck buddies for god's sake JUST SAY NO!"

ете така...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.646
Поени од реакции
11.635
Чек чек и уште нешто друго научив "кога бивш/бивша ќе ти рече да бидете fuck buddies for god's sake JUST SAY NO!"

ете така...
А зошто молим лепо? Кеде се крие проблемот во таа ситуација доколку го има, пошто не можам да го заприметам...
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
А зошто молим лепо? Кеде се крие проблемот во таа ситуација доколку го има, пошто не можам да го заприметам...
Због заради затоа што... глеј сеа ја зборувам за себе, овоа уствари беше note to self, и има проблем од едноставна причина што ја не сакам да бидам фак бадис :)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Због заради затоа што... глеј сеа ја зборувам за себе, овоа уствари беше note to self, и има проблем од едноставна причина што ја не сакам да бидам фак бадис :)
Најлошо кога така ќе ти раскинат. Ајде да останеме пријатели, ама да се ебеме повремено. Онака чат пат.

Што значи сексот бил одличен за нив, но за врска не ја бива едната личност (или може двете). Повеќе разочарува, но и боли, таква разрешница :D
 
A

Antigona

Гостин
Нема повеќе исполнување на неговите желби, ќе биде како што јас сакам и има да се игра по мој памет
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Убави работи

Од последната врска научив и тоа сега радо го практикувам

- да преспивам попладне

- да станувам рано

- да одам во театар, музеј и изложби, читам книги

- да ја сменам шемата кремска

- да одам на кеј и во парк

- да почнам да се проучувам и спознавам себе си ... за да можам конфликтите и комплексите да не ги пренесувам понатаму на други

- да се радувам повеќе на малите нешта

- да ја сфатам потребата од живот денес и тука

Многу а ....:smir:
 

Хаусер!

Јас Срце Куќа Нота
Член од
23 февруари 2011
Мислења
33
Поени од реакции
22
Дека со глупа женска не бива.... Ама ептен не бива!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom