Што мотор возите?

Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
ако ја има веќе постоечкава тема, слободно бришете.. јас не најдов ваква...

значи, слики и коментарчиња за тоа што мотор имате и возите... однапред ќе бидам благодарен на оние што немаат мотор да се воздржат од постови со текст: “немам мотор“ или “не возам мотор“

инаку, јас од пред неколку дена купив ретро стил на еден мотор. се разбира кинески е, да не се замајаваме превише, ама филмот ми го прави неверојатно многу.



линкен се чита, фабрички е 125 кубика, нормално, прво зимање право во гаража, промена на цилиндар и клип, го појачав на 150 кубика и околу 22 коња е, друг ауспух за да вади малку по јак звук, престегање се по ред, и му го скратив предниот браник малку, пре голем ми стоеше... сега сум во филмот на ретро стајлинг... баш уживам во вожња...


звукот е како на следниов клип, само малку по тивок и по длабок...

 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Ја кинеско возам. 50 кубика :kesa:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Возам шо ќе стигнам, ич не пребирам. Моментално дома имам Yamaha 80 кубици ендуро



го возам ретко колку да исчешам краста... Моторот е на брат ми.
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Кинеско скутерче со клип и цилиндар 80 цц иначе во книшка е 50 цц со малце полирана глава и правен ауспух поголема цевка за издув зошто неговата беше малечка. Супер е за низ град ме спасува од гужви и нервирање за паркинг :D
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
јас возам скутер 50 ка а инаце која цена го зема моторо онак ако не е тајна и колку те фати со тоа све менјане
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
јас возам скутер 50 ка а инаце која цена го зема моторо онак ако не е тајна и колку те фати со тоа све менјане
450 е оригинална цена за него + 5000 денари за клип+цилиндар.... рачунајте дека за 3-4 месеци ке го огласам за продавање... како циганот коњите сум јас... не држам долго до еден мотор... 6 месеци е врвот...
 

JerryMK

Prime Сasual Dating - Genuine Damsels
Член од
5 мај 2009
Мислења
259
Поени од реакции
12
imam i vozam baotian kinesko kako na avatar fabricko posporo zazima pobrzo odi :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
Глупирање во ЧДА и играчница... на сите шо ви фалат мислења ај погодете кај ви се.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Јас возам Keeway F-Act Racing 50-че стандард, уште не сум размислувал за појачување, не ми се чепка тазе ми е :)



Мислам дека темава треба да гласи каков мотор возите и каков посакувате :) ? м ?

Јас моментално посакувам да имам (скромно) Keeway Superlight 150 чопер или Yamaha Virago 125



 
Член од
16 мај 2010
Мислења
116
Поени од реакции
1
ако ја има веќе постоечкава тема, слободно бришете.. јас не најдов ваква...

значи, слики и коментарчиња за тоа што мотор имате и возите... однапред ќе бидам благодарен на оние што немаат мотор да се воздржат од постови со текст: “немам мотор“ или “не возам мотор“

инаку, јас од пред неколку дена купив ретро стил на еден мотор. се разбира кинески е, да не се замајаваме превише, ама филмот ми го прави неверојатно многу.



линкен се чита, фабрички е 125 кубика, нормално, прво зимање право во гаража, промена на цилиндар и клип, го појачав на 150 кубика и околу 22 коња е, друг ауспух за да вади малку по јак звук, престегање се по ред, и му го скратив предниот браник малку, пре голем ми стоеше... сега сум во филмот на ретро стајлинг... баш уживам во вожња...


звукот е како на следниов клип, само малку по тивок и по длабок...

и сеа ако сакаш да го регистрирас кеко 125 ка го ригистрирас или како 150 ка ме интересира тоа ?ако не е проблем кази ми
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
и сеа ако сакаш да го регистрирас кеко 125 ка го ригистрирас или како 150 ка ме интересира тоа ?ако не е проблем кази ми
Сигурно си го регнал на 125 па после тоа му ставил кит
 
Член од
12 октомври 2009
Мислења
23
Поени од реакции
3
Od neodamna sum sopstvenik na HONDA CBR 900 RR i sum prezadovolen od motorot , Od porano sum smenil mnogu motori ama ovoj mi lega neverovatno dobro kako za voznjata taka i za performansite sto gi ima ovoj moel na Honda
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
и сеа ако сакаш да го регистрирас кеко 125 ка го ригистрирас или како 150 ка ме интересира тоа ?ако не е проблем кази ми
Еве јас ќе ти кажам... со промена на клип/цилидар не се променува машината. Менувачот, кутијата и сите тракатанци остануваат, вклучувајќи го и бројот на мотор. Така да никој неможе да познае дали е менувано нешто или не (уствари можат ама не се замараат). И сума сумарум си го регистрираш како 125.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
legend 260cc 5000 km za 6 meseci
vreme e za nov
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
714
Еве јас ќе ти кажам... со промена на клип/цилидар не се променува машината. Менувачот, кутијата и сите тракатанци остануваат, вклучувајќи го и бројот на мотор. Така да никој неможе да познае дали е менувано нешто или не (уствари можат ама не се замараат). И сума сумарум си го регистрираш како 125.
баш така. ме спаси од објаснување:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom